Ющенко примусить депутатів згадати козаків і перейменує вулиці

Понеділок, 2 травня 2005, 13:25
Президент Віктор Ющенко підписав указ "Про невідкладні заходи щодо розвитку Національного заповідника "Хортиця".

Згідно з документом, до 1 червня 2005 року Кабміну доручено утворити координаційний комітет з проведення Загальнонаціональної акції "Відродимо Хортицю!", повідомляє прес-служба глави держави.

До комітету мають увійти представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, народні депутати України, учені, представники громадськості.

До 1 вересня 2005 року має бути затверджено генеральний план території Національного заповідника "Хортиця", а до 1 жовтня – Державна програма розвитку острова на 2006 – 2010 роки.

Крім того, Ющенко підписав розпорядження "Про вшанування пам'яті великого князя Галицько-Волинської держави Романа Мстиславича".

Згідно з документом, Кабміну та Волинській облдержадміністрації за участі Національної академії наук доручено забезпечити здійснення у червні 2005 року в місті Володимирі-Волинському Волинської області заходів, присвячених ушануванню пам'яті князя у зв'язку з 800-річчям від дня його загибелі.

Також президент доручив Уряду, Раді міністрів Криму, Київській та Севастопольській міськдержадміністраціям вивчити питання щодо присвоєння окремим навчальним закладам, установам, військовим частинам імені Романа Мстиславича, а також відповідного найменування чи перейменування вулиць та площ у населених пунктах України.

Роман Мстиславич (р. н. невідомий – 14.10.1205), великий галицько-волинський князь. Син великого київського, а потім великого Володимир-Волинського князя Мстислава Ізяславича. У 1199 р. об'єднав під своєю владою Володимир-Волинську та Галицьку землі.powered by lun.ua