Поляки судитимуться з Україною через бюджет Тимошенко

Вівторок, 3 травня 2005, 12:07
Польські підприємці, які працюють у Спеціальній економічній зоні "Яворів", готові позиватися з Україною через скасування пільг.

Про це повідомив президент Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Єжи Конік, передає "Німецька хвиля".

Загалом про намір подати до суду заявили десять підприємств, серед них - одна датська фірма. Зараз їхні консультанти, за словами Коніка, готують необхідні папери і чекають офіційної відповіді податкової інспекції про відмову в отриманні пільг.

Усі ці підприємці, прийшовши зі своїми проектами у СЕЗ "Яворів", підписували двосторонню угоду з державою про надання на три-п’ять років податкових та митних пільг з боку України та про виконання інвестиційних зобов’язань в повному обсязі з боку бізнесменів.

Тепер з прийняттям змін до бюджету держава односторонньо розірвала угоду.

Як вихід із ситуації влада Львівщини пропонує уряду переглянути діяльність кожного підприємства у СЕЗ.

"У тих інвестиційних проектах, де на сто відсотків виконано зобов’язання, слід залишити пільги, бо це контракт між двома сторонами. Де буде доведено, що не виконано домовленостей, є законна підстава розірвати ці проекти і вилучити з реєстру", - зауважив заступник губернатора Львівщини Валерій П’ятак.

За підрахунками експертів, у СЕЗ "Яворів" інвестиційні зобов’язання виконано на 24 відсотки, причому загальнодержавний показник – утричі менший.powered by lun.ua