Литвин не вірить у суспільне ТБ і зізнається, що носив Кучмі "темники" папками

Понеділок, 6 червня 2005, 19:29
Голова Верховної Ради Володимир Литвин не вірить у практичну реалізацію проекту суспільного телебачення.

Про це він сказав під час зустрічі з регіональними ЗМІ у Пущі-Озерній.

Литвин зауважив, що з цього питання проводилось дуже багато дебатів і головним питанням було фінансування цього проекту. Але сьогодні, зауважив він, люди, "які свято вірили" в необхідність створення суспільного мовлення, "почали заспокоюватись".

Водночас Литвин висловився за доцільність створення суспільного мовлення, але наголосив на складності реалізації цього проекту.

На його думку, суспільне мовлення має бути недержавним, тобто фінансуватись не з державного бюджету, що при сучасному фінансовому стані наших громадян ускладнює процес його створення, оскільки доведеться вводити спеціальний податок "на телевізор".

Крім того, Литвин висловив думку, що і сьогодні продовжують існувати своєрідні "темники".

Він зауважив, що раніше були "темники", існування яких заперечував тодішній президент Леонід Кучма, і йому доводилось передавати Кучмі цілі папки цих "темників".

"Якщо подивитись сьогодні на екрани телевізорів – помінялись політики, а пропорції не змінились… Я не хочу говорити добре це чи погано. Але, мені здається, що є якийсь вказівний перст, хоча, можливо, всі однаково думають", - сказав він.

В ході зустрічі Литвин також висловився за те, аби журналісти самі ініціювали зміни до законодавства, які вони вважають за потрібні, і пообіцяв сприяння Верховної Ради в цьому питанні.

УНІАН
powered by lun.ua