РОСІЯ ОБІЦЯЄ ПІДВИЩИТИ ЦІНУ ЗА ГАЗ УТРИЧІ. І пропонує викупити зникле пальне

Понеділок, 6 червня 2005, 23:49
Ціна поставок російського газу в Україну може зрости до 2006 року до $160 за тисячу кубометрів з $50.

Про це РІА "Новости" повідомило джерело, знайоме з переговорами глав "Газпрому" Олексія Міллера і НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка, які відбулися у понеділок в Москві.

За його словами, на попередніх зустрічах, у тому числі з президентом України, були досягнуті домовленості про перехід на оплату транзиту і постачання газу грошима з 2006 року за цінами і тарифами, що відповідають європейському рівню.

"На даний момент ціна газу для України, розрахована по методу net back (ціна газу на "базовому" ринку збуту, мінус витрати на транспортування) складає біля $160", - сказав співрозмовник агентства.

Він відзначив, що українська сторона в даний час аналізує цю інформацію і готує пропозиції по можливій ставці транзиту.

"При цьому необхідно враховувати, що витрати на транспортування газу по території України також враховуються у формулі net back", - додало знайоме з переговорами джерело.

"Газпром" з 2002 по 2004 роки щорічно поставляв НАК "Нафтогаз України" 23-26 мільярдів кубометрів газу як оплату за транзит.

При цьому ціна російського газу складала $50 за тисячу кубометрів, а ставка за транзит - $1,09 за тисячу кубометрів на 100 кілометрів. Відповідно до протоколу про обсяги й умови транзиту на 2005 рік постачання заплановані в обсязі 23 мільярдів кубометрів на тих же умовах.

Також джерело сказало, що "Газпром" не може одержати від України відповіді, куди ділися 7,8 мільярда кубометрів зданого на збереження газу.

Співрозмовник агентства пояснив, що на початок осінньо-зимового сезону 2004-2005 років у підземних сховищах газу України зберігалося 7,8 мільярда кубометрів газу "Газпрому".

Відповідно до балансу газу було заплановано до добору 3,5 мільярди кубометрів.

З 13 жовтня 2004 року по 22 березня 2005 року "Газпром" направив українській стороні 40 заявок на відбір свого газу з українських ПСГ для постачань за експортними контрактами, однак жодна з цих заявок українською стороною не була задоволена.

За словами співрозмовника РІА "Новости", цифри офіційної статистики контрольно-вимірювальних станцій газотранспортної системи України свідчать, що дані обсяги газу не могли бути поставлені Україною на експорт у цьому сезоні.

На зустрічі українська сторона підтвердила, що з російськими обсягами газу в ПСГ існують певні проблеми, відзначило джерело.

"Проте, виразної відповіді, куди ж дівся російський газ з українських ПСГ, поки немає", - сказав він.

"Українська сторона повинна купити в "Газпрому" цей газ", - вважає співрозмовник агентства.

РІА "Новости"
powered by lun.ua