Україна продавала зброю африканцям за діаманти?

Понеділок, 4 липня 2005, 10:48
Міжнародна правозахисна організація "Міжнародна амністія", штаб-квартира якої знаходиться у Лондоні, звинуватила Україну в постачанні зброї урядові Конго.

Про це йдеться у звіті організації про постачання зброї повстанцям у Східному Конго і конголезькому урядові, текст якого став відомий британському тижневикові Sunday Times, повідомляє "Німецька хвиля".

Документ правозахисної організації містить деталі угод щодо обміну зброї на діаманти між урядом Конго й компаніями з України, Чеської Республіки й Ізраїлю.

"Проте неясним залишається, чи причетний до цієї угоди новий уряд України", - зазначає "Німецька хвиля".

Організація також виявила, що Албанія в 2002-2003 роках поставила 250 тон зброї повстанцям у Східному Конго, які є відповідальними за масові вбивства, тортури й насильства. Ще 150 тон зброї поставила повстанцям через Руанду Сербія.

"Міжнародна амністія" веде кампанію за скорочення поширення звичайної зброї у світі й намагається переконати уряди укласти жорстку обмежувальну міжнародну угоду щодо торгівлі зброєю.

Звіт "Міжнародної амністії" про постачання зброї повстанцям у Східному Конго і конголезькому урядові буде оприлюднено у вівторок – напередодні самміту Великої вісімки найбільш промислово розвинених країн світу, на якому проблеми Африки будуть у центрі порядку денного.

У Конго точиться найбільш кровопролитний конфлікт з часу другої світової війни. Він забрав життя вже більш як чотирьох мільйонів людей.
powered by lun.ua