ЄС допоможе Україні з "Одеса-Броди"

Вівторок, 9 серпня 2005, 12:51

Консорціум, утворений компаніями SWECO PIC (Фінляндія), ILF Gmb (Німеччина) і KANTOR (Греція) виграв тендер Європейської комісії на розробку техніко-економічного обґрунтування добудування нафтопроводу "Одеса-Броди" до Плоцька.

Про це сказало джерело в представництві Єврокомісії в Україні, повідомляє "Обком".

За даними джерела, Єврокомісія підписала контракт із консорціумом протягом кінця липня-початку серпня.

Джерело додало, що бюджет проекту складає 2 млн. євро.

Відповідно до повідомлення Єврокомісії, відібрані на тендері експерти разом з фахівцями компанії "Укртранснафта" і спільного україно-польського підприємства "Сарматія" протягом найближчих 15 місяців мають розробити юридичні і фінансові механізми для забезпечення прозорого і прибуткового функціонування коридору "Одеса-Броди-Плоцьк" і завершити технічні дослідження щодо добудування нафтопроводу відповідно до технічних і екологічних стандартів Євросоюзу.

Крім того, консорціум має надати допомогу компанії "Укртранснафта" і спільному україно-польському підприємству "Сарматія" у питаннях посилення комерційної експлуатації існуючої інфраструктури для транспортування каспійської нафти в Європу.

За попередніми оцінками, довжина "Броди-Плоцьк" складе 560 км, діаметр - 800 мм, попередня вартість проекту - 400-500 млн. доларів.

Водночас координатор програм з енергетики при представництві Єврокомісії в Україні Еніго Аренсібія повідомив, що проект розрахований на 15 місяців, проте Єврокомісія очікує отримати попередні результати вже через півроку, повідомляє "Німецька хвиля".

За його словами, Європейська комісія прагне об’єднати зусилля всіх сторін не лише для добудови, але й для безпеки подальшої експлуатації нафтопроводу.

"Для Європейського союзу цей проект є стратегічним. З одного боку, наші запаси нафти зменшуються, і збільшується зацікавленість в імпорті каспійської нафти. З іншого боку, ми зацікавлені у підвищенні безпеки транспортування нафти до Європи", - зауважує Аренсібія.

Домовленість про те, що Єврокомісія допомагатиме добудовувати нафтопровід, була досягнута ще у 2003 році. Проте, за словами Аренсібії, донині реалізувати спільні наміри не вдавалося через несприятливу політичну ситуацію.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!