Людина Литвина знає хитру схему продажу Галичини

Вівторок, 8 листопада 2005, 19:42

Депутат Ігор Єремєєв, власник 41% пакету акцій "Нафтопереробного комплексу "Галичина" вважає, що 32,86% акцій підприємства купить "Укрнафта", найбільша нафтовидобувна компанія України.

"Я вже сьогодні можу спрогнозувати події: у будь-якому випадку купить "Укрнафта", - сказав Єрємєєв у інтерв'ю виданню "ІнвестГазета".

Єремєєв також відзначив, що у випадку участі "Укрнафти" у торгах підтвердиться припущення, що Приватбанк у такий спосіб вирішив вивести з "Укрнафти" додаткові ресурси, як і у випадку при продажі АЗС.

"Якщо держава дозволить ще раз себе "взути", то це проблеми держави", - відзначив він.

Крім цього, акціонер підкреслив, що стартова ціна 32,86% пакета завищена в три рази, однак може зрости до $140-150 млн.

"Укрнафта" виставить дві компанії, і сама буде завищувати ціну, а потім викупить. Тому схема зрозуміла", - сказав він.

У той же час Єремєєв вважає, що НПК "Галичина" має потребу в акціонері, що готовий підтримати програму реконструкції підприємства і працювати над забезпеченням його сировиною.

"Якщо прийде потужний акціонер, що буде це робити, я буду тільки за таке співробітництво", - сказав він.

На думку Єремєєва, новим акціонером міг би виступити іноземний інвестиційний фонд, що розбирається в технології реконструкції. "Можливо, російські нафтокомпанії, чому ні?", - припустив він.

Як повідомлялося, інвестиційно-фінансова група "Сократ" 15 грудня цього року з доручення співвласників ВАТ НПК "Галичина" проведе аукціон із продажу 32,86% акцій цього АТ.

Стартова ціна пакета складає 572 млн. 167 тисяч 94 грн., сума застави - 10% стартової ціни. Компанії-нерезиденти можуть перераховувати заставу в іноземній валюті, останній термін перерахування - 14 грудня 2005 року, відзначено в прес-релізі "Сократ".

Єремєєв володіє 41% акцій "НПК "Галичина", держава - 25%+1 акцією комплексу. Міноритарним акціонером НПК, крім держави, є також група "Приват", яка, на думку експертів і методом виключення, є продавцем цього пакету.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua