Росія потягне Україну на дно і зробить "банановою республікою"?

Четвер, 2 лютого 2006, 12:05

Україна ризикує не знайти місця у сучасному розподілі праці через орієнтацію на експорт сировини і переважну торгівлю з Росією.

Про це йдеться у новому звіті Світового Банку, повідомляє радіо "Свобода".

Фахівці банку зауважують, що країни СНД, які торгують переважно з Росією, мають повільні реформи і погано пристосовані для світової конкуренції.

За словами автора звіту Гаррі Бродмана, "колишній Радянський блок нині розділився на дві моделі розвитку".

"Регіон розділяється на два полярні блоки. Одна група прямує до торгівлі з більш розвинутими країнами західної Європи та має відносно високі доходи. Інша, відчутно бідніша, прямує назад до російської сфери", - зауважує Бродман.

"В цих економіках переважає торгівля сировинними товарами, і вони ризикують не знайти своє місце у сучасному розподілі праці", - пояснює він.

На думку Світового Банку, Центральна Європа зуміла скористатися міжнародною інтеграцією для того, щоб прискорити зростання своєї економіки і одночасно провести внутрішні реформи, які сприяють конкурентоспроможності.

"Наприклад, Польща чи Угорщина провели реформи, які збільшили конкуренцію на внутрішньому ринку між власними компаніями, поліпшили умови для керівництва підприємствами та сприяли притоку іноземних інвестицій, щоб сполучити внутрішні компанії зі світовими виробничими мережами", - йдеться у звіті.

Протилежним прикладом, на думку Світового Банку, є такі країни як Узбекистан чи Білорусь, які не мають широких торговельних зв'язків, не поспішали з реформами внутрішнього ринку.

Україна, згідно з дослідженням Світового Банку, перебуває "у російсько-центричному блоці, хоча вона є краще інтегрованою, ніж більшість країн цієї групи".

Світовий Банк закликає багаті країни Заходу відкрити більший доступ на свої ринки для товарів з колишніх комуністичних держав, але наполягає, що їхній подальший економічний розвиток значно більшою мірою залежить від них самих.

Для тих держав, які ще не є членами Світової організації торгівлі, цей вступ є серед пріоритетних питань.

"Усім країнам регіону потрібно продовжувати з лібералізацією торгівлі. Але левова частка зусиль повинна бути спрямована на внутрішні реформи: підвищення конкуренції між внутрішніми компаніями, підвищити заохочення для надійного керівництва компаніями та будівництва інфраструктури, яка б полегшувала торгівлю", - вважає Бродман.
powered by lun.ua