Газове СПУ створили незаконно?

1 перегляд
0
П'ятниця, 3 лютого 2006, 12:17

Новостворене газове СП "Укргазенерго" має серйозні ознаки монополіста, та й згоду на його створення надано з порушенням конкурентного законодавства.

Про це заявила екс-перший заступник голови Антимонопольного комітету Зоя Борисенко в інтерв’ю газеті "Дело"

"Безперечні докази монопольного становища наведені у статутних документах. Тільки лінивий не здогадувався, що створюється монополія на ринку постачання та реалізації в Україні природного газу", - зазначила Борисенко.

"І тут зайвим було наполегливо збирати конфіденційну інформацію про всіх засновників "РосУкрЕнерго". АМК не повинен був підміняти діяльність FATF. З точки зору конкурентного законодавства все і так було ясно. Комітет повинен був оперативно відмовити", - наголосила вона.

НОВИНИ ТаблоID

Екс-заступник голови АМК також вказала на те, що Кабмін, у свою чергу, повинен був створити комісію з числа незалежних експертів для оцінки позитивних і негативних наслідків такої "спірної концентрації".

"Лише після розгляду на засіданні Кабміну пропозицій зазначеної комісії з урахуванням виявлених нею позитивних і негативних наслідків можна було приймати важливе загальнодержавне рішення щодо створення газового СП", - наголосила Борисенко.

Натомість , за її словами, Кабмін створив лише робочу групу для відпрацювання статутних документів та узгодження окремих питань із відповідними міністерствами.

Борисенко також висловила сумнів у тому, що новостворене СП насправді не матиме жодного стосунку, як стверджують у "Нафтогазі", до газотранспортної системи України.

"У мене все ж виникає питання: як можна монопольно займатись реалізацією газу на території України і не мати ніякого відношення до її газотранспортної системи?", - запитала вона.

"Це ж очевидно майже всім, що для ефективної діяльності СП повинно мати інформацію про всі баланси газу, грошові потоки, а також відповідним чином впливати на роботу наших сховищ, диспетчерських служб і, врешті, на всю газотранспортну систему. Думаю, суспільство має право почути пояснення фахівців з усіх вищенаведених питань і мотивів прийняття рішення, яке кардинально впливає на економічну й політичну ситуацію в країні", - зазначила Борисенко.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі