Івченко забув, хто і що напідписував з РосУкрЕнерго?

Вівторок, 7 лютого 2006, 13:16

Керівник "Нафтогаз України" Олексій Івченко підтвердив підписанння низки додаткових угод з "Газпромом" та "РосУкрЕнерго" щодо обсягів постачання російського газу та ціни на його транзит.

"До цієї угоди (газова угода з "Газпромом" від 4 січня) були підписані додатки, я не пам'ятаю, скільки їх було", - сказав Івченко на прес-конференції у вівторок.

За його словами, ці додатки регулюють обсяги постачання російського газу, ціни на транзит, а також обсяги закачування російського газу до українських газових підземних сховищ.

"Тристороння угода говорить про те, що потрібно привести у відповідність всі чинні угоди і контракти, які були до цього. Скажіть, чи потрібно було підписувати додаток щодо зберігання російського газу в ПГС, де обсяги з 10 млрд. збільшувалися до 15 млрд.", - запитав Івченко.

НОВИНИ ТаблоID

За словами голови "Нафтогазу", ці додатки мають "суто технічний характер".

"Це є технічна робота, і чому про технічну роботу ми повинні повідомляти публічно", - сказав Івченко, відповідаючи на питання, чому додатки не були оприлюднені раніше.

Водночас керівник "Нафтогазу" підтвердив, що російський газ зберігатиметься в українських сховищах за ставкою 2,25 дол. за тисячу кубометрів, яку ЗМІ назвали "занизькою".

"Ставка 2,25 є такою, як і була. Ми її змінити не можемо", - пояснив Івченко.

Він також повідомив, що "Нафтогаз" звертався до міжнародних газових компаній з пропозицією зберігати газ в українських ПГС.

"Ми пропонували різні ставки: від найдорожчих до найнижчих. Від жодної компанії ми не отримали пропозиції щодо збереження їхнього газу у нас", - сказав Івченко, наголосивши, що Україна потребує повного заповнення своїх ПГС газом для забезпечення належного тиску в газопроводах.

"Нам чим більше газу, тим краще, але щось ніхто не розганяється закачувати свій газ", - додав голова "Нафтогазу".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua