У справі підстреленого прокурора закон писаний не для Луценка?

Понеділок, 5 червня 2006, 15:33

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко мав право на розголошення даних досудового слідства у справі нанесення тілесних ушкоджень Бориспільському міжрайонному прокурору Олександру Кузовкіну.

Це випливає з заяви департаменту зі зв'язків із громадськістю МВС, що була оприлюднена у відповідь на заяви прокурора Київської області Юрія Гайсинського.

Зокрема, у понеділок під час прес-конференції прокурор заявив про своє наполягання на порушенні кримінальної справи проти Луценка "за розголошення даних досудового слідства".

Прес-служба МВС звертає увагу на те, що прокурор посилається на ст. 387 ККУ "Розголошення даних досудового слідства або дізнання".

"В частині першій вказаної статті йдеться про розголошення даних досудового слідства або дізнання "без дозволу прокурора, слідчого або особи, яка провадила дізнання... в установленому законом порядку" - читай, письмово. Такого попередження ні громадянин, ні міністр Луценко не отримували", - зазначається у заяві.

"Частина друга цієї статті визначає "особу", яка підпадає під покарання за розголошення вищеперерахованої інформації. В переліку – "розголошення даних досудового слідства або дізнання, вчинене (!) суддею, прокурором, слідчим, працівником органу дізнання, оперативно-розшукового органу...", - вказано у документі.

"Тобто, про що б не йшлося далі, ні до громадянина, ні до міністра Юрія Луценка ця стаття ніякого відношення не має. І це об'єктивно", - підкреслює прес-служба МВС.

Зі свого боку департамент МВС звернувся до ЗМІ "не акцентувати увагу на інформації (заявах Гайсинського), яку охарактеризувати інакше ніж "скандальною" аж ніяк не можна".

"А працівників правоохоронних органів, які проводять прес-конференції для журналістів, (просимо) "освіжати" в пам'яті свої юридичні знання шляхом гортання сторінок Кримінального кодексу, аби в подальшому не вводити в оману "довірливих" представників ЗМІ", - додається у заяві.

Українська правдаpowered by lun.ua