Польща не проти прем'єрства Януковича

П'ятниця, 4 серпня 2006, 11:40

Польща буде підтримувати Україну незалежно від варіанту влади, заявляє міністр закордонних справ Польщі Ганна Фотіга.

"Українське суспільство зробило вибір і ми повинні з ним рахуватися", - сказала Фотіга, повідомляє "Остров" з посиланням на Polskie Radio.

На її переконання, Україна з новим прем'єром не змінить свого проєвропейського курсу і знову не звернеться у бік Росії.

Керівник польської дипломатії повідомила, що Польща готує сценарії на випадок різних варіантів розвитку політичної ситуації в Україні.

Фотіга відзначила, що навіть якщо в Україні буде створена "блакитно-помаранчева" коаліція, економічні зв'язки України з Європейським Союзом приведуть до того, що саме в напрямку Євроспільноти будуть звернені "політичні вектори".

Фотіга додала, що з усіх країн Євросоюзу Польща більш за інші оцінює політичну, а не тільки економічну інтеграцію в Україні.

"Членство в Євросоюзі дало нам відчуття стабільності і зв'язку із західним світом. Вважаємо – саме це необхідно Україні. Це реалізація європейської стратегії безпеки. Ми хочемо, щоб навколо зовнішніх кордонів Європейського Союзу були демократичні держави. Демократична Україна це один з елементів", - сказала вона.

Міністр МЗС також підкреслила, що від Польщі залежить, щоб Україна побачила можливості, які дає їй членство в НАТО.powered by lun.ua