Україна пошле військових до Лівану?

Субота, 2 вересня 2006, 15:19

Україна готова розглянути питання щодо направлення миротворців у зону лівансько-ізраїльського конфлікту.

Про це у суботу у Львові сказав журналістам міністр оборони Анатолій Гриценко.

"Рішення про направлення українського миротворчого контингенту до Лівану ще не прийнято – зараз проводяться попередні консультації з ООН", - сказав він.

Міністр зазначив, що зараз ООН визначає підрозділи, які потрібні для виконання миротворчих місій в цьому регіоні.

"Попередньо ми готові розглянути можливість направлення у Ліван механізованого батальйону або інженерного батальйону, або батальйону матеріального забезпечення, або роти військової поліції – ми маємо такі можливості", - повідомив міністр.

Водночас він наголосив, що таке рішення приймає РНБОУ, затверджує президент та остаточно розглядається Верховною Радою. "Поки що до практичного вирішення цього питання ми ще не приступили", - додав він.

Крім того міністр зазначив, що українські миротворці отримують менше грошове забезпечення, ніж миротворці інших держав.

Він зауважив, що з одного боку це не справедливо, але це є віддзеркаленням економічного становища в країні. На його думку, з ліквідацією диспропорції у грошовому забезпеченні працівників різних силових структур буде ліквідовуватись різниця в грошовому забезпеченні українських миротворців та інших. "Зараз цього ми зробити не можемо", - додав він.

У суботу перші миротворці висадилися на узбережжя Лівану. Вони будуть забезпечувати безпеку запланованої на сьогодні висадки з моря батальйону італійських військових у складі 880 осіб. Прибуття ще 200 італійських військових до Лівану очікується в неділю.

УНІАНpowered by lun.ua