Мороз кличе Мельниченка в Україну і об'єднує справу Гонгадзе і Чорновола

Четвер, 7 вересня 2006, 17:53

Під час парламентських слухань щодо розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у Верховній Раді, ймовірно, буде присутній колишній майор держохорони Микола Мельниченко.

"Я сьогодні підписав листа до посольства Сполучених Штатів для того, щоб вони сприяли приїзду Миколи", - сказав голова ВР Олександр Мороз журналістам в четвер.

Мороз сподівається, що інформація генпрокуратури буде заслухана наступної п'ятниці.

"Для парламенту і для тих, хто займається цією справою, вимога стоїть одна: давайте зробимо так, щоб ми більше не відзначали роковини вбивства Гонгадзе як невідомої справи. Треба поставити юридичну крапку, щоб винні в цьому отримали належне", - зазначив він.

При цьому Мороз наголосив, що про зведення рахунків між ним та колишнім президентом Кучмою, а також екс-головою його адміністрації Володимиром Литвином не йдеться.

"Я ніде не говорив про те, що вони давали команду вбивати людину. Але те, що з того кабінету починалася історія, ні в кого не викликає сумнівів", - сказав він.

Водночас, за словами Мороза, йому невідомо, коли саме Мельниченко приїде в Україну.

За його інформацією, Мельниченко мав розмову з соціалістом Іваном Боким, який виступив ініціатором слухання.

Також Мороз зазначив, що готовий свідчити в суді по справі Гонгадзе, "якщо виникне потреба".

"Я готовий свідчити про те, що я знаю, але, мабуть, на щастя, я відношення до цієї ганьби не маю", - сказав Мороз.

Мороз також зазначив, що справа Гонгадзе тісно пов'язана із справою про вбивство В’ячеслава Чорновола, оскільки до обох справ "причетні одні й ті ж представники політикуму, або колишнього політикуму".

"В будь-якому разі підстави для цього є, при чому досить обґрунтовані", - зазначив він.

Українська правдаpowered by lun.ua