Три посли натякнули Януковичу на ускладнення

П'ятниця, 10 листопада 2006, 09:23

Керівники дипмісій Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччини і Королівства Нідерландів у четвер виступили зі спільною заявою, якою рекомендували українському урядові негайно зняти обмеження на експорт зернових.

В іншому випадку Україна зіткнеться з новими перешкодами для вступу до СОТ, пише Комерсант-Україна.

"У деталях не можна сказати, як саме це (введення ліцензування і квотування) відіб'ється на переговорах (про вступ України до СОТ), однак не відіб'ється позитивно",– сказав на прес-конференції посол Німеччини Шеферс.

А за словами Вільяма Тейлора, США на переговорах будуть "враховувати, чи є в Україні механізм квотування чи нема".

Тейлор відзначив, що за місяць дії обмежень на експорт американська компанія Cargill уже зазнала збитків у розмірі близько $10 млн, а якщо обмеження не скасують до кінця року, збитки всіх компаний-зернотрейдерів можуть скласти $100 млн. "Ми рекомендуємо урядові негайно зняти обмеження на експорт усіх видів зернових",– резюмував посол США.

"Уряд не зміг переконати нас у тому, що є причини для введення квотування",– підтримав його Рон Келлер.

У той же час газета відзначає, що цього ж дня пролунали заяви відразу двох міністрів – аграрної політики Юрія Мельника й економіки Володимира Макухи– з яких стало зрозуміло, що уряд не тільки не скасує обмежень, але і продовжить їх до липня 2007 року.

Мельник уточнив, що при визначенні розмірів квот буде враховуватися, що експорт у поточному році не повинен перевищувати 9,5 млн т, а з України з початку поточного року вже експортовано 5,8 млн т зерна. Пан Макуха уточнив, що розмір квот на цей рік остаточно буде визначений наступного тижня.

Позицію уряду з даного питання минулого вівторка позначив перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров. Він заявив, що скасування обмежень на експорт зернових можливе тільки після достовірної оцінки запасів продовольчого зерна в країні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування