Вступ України до СОТ просунувся на 7 кроків

Четвер, 2 листопада 2006, 18:15

Верховна Рада ухвалила сім законів необхідних для вступу до СОТ в першому читанні.

Зокрема депутати ухвалили в цілому зміни до закону "Про охорону прав на сорти рослин".

Також ухвалено за основу закон про адвокатуру, який передбачає розширення можливості одержання права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні незалежно від громадянства.

Крім того за основу ухвалено закон "Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину", який передбачає встановлення зменшеного вивізного мита.

"Поступове зменшення ставки експортного мита на шкірсировину не матиме негативного впливу на надходження до Держбюджету, оскільки у 2005 році 96,3 відсотків експорту шкіряної сировини здійснювалося до Молдови без сплати експортного мита", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

Також ухвалено за основу ухвалення змін до законів щодо плати за ліцензії та акцизного збору на виробництво спиртів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Законопроект передбачає значне зменшення плати за ліцензії на виробництво і торгівлю спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами до розміру 780 гривень, що відповідає вартості наданих послуг.

Поряд із цим, з метою забезпечення сталості надходження коштів до Державного бюджету України, пропонується збільшити обсяги акцизного збору на зазначену продукцію.

За основу ухвалено змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність". Законопроект регулює надання іноземним банкам права відкривати на території України філії та здійснення такими філіями банківської діяльності.

За основу ухвалено зміни до законів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України та про охорону прав на зазначення походження товарів.

Крім того за основу ухвалено зміни до закону "Про видавничу справу", який передбачає надання права іноземним постачальникам послуг в галузі розповсюдження друкованої продукції створювати на території України свої організації без обмежень участі іноземного капіталу.

Усього для вступу до СОТ слід ухвалити 21 закон.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...