Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Янукович суне Україну в петлю боргів, тому що "терміново потрібні гроші"

П'ятниця, 24 листопада 2006, 10:08

Боргова політика нинішнього уряду свідчить або про професійні проблеми керівництва уряду, або про свідомий вибір напрямку до обмеження економічної незалежності України.

Так екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник прокоментував політику уряду, "спрямовану на здійснення необґрунтованих зовнішніх запозичень і покриття дефіциту бюджету за рахунок нарощування державного боргу", повідомляє Обком із посиланням на УНІАН.

За словами Пинзеника, уряд сьогодні пишається "виконанням плану позик", а по суті – втягуванням країни в борги. "Це економічний абсурд. Адже в дійсності виконати цифру плану позики грошей за відсутності необхідності в такій позиці значить взяти на себе додаткові зобов'язання з бюджету – роками його повертати, виплачуючи за нього відсотки і кошти на обслуговування", – вважає екс-міністр.

Це при тому, зауважив він, що на рахунках уряду станом на початок серпня залишалося близько 14 мільярдів гривень, у тому числі і кошти, зекономлені за попередні півтора роки за рахунок скорочення державного боргу України.

Пинзеник нагадав, що за півтора попередні роки, починаючи з 2005-го, завдяки політиці скорочення держборгу, він зменшився на 12 мільярдів гривень (станом на 30 вересня 2006 року). Це дозволило щорічно заощаджувати 1 мільярд бюджетних коштів.

"Прикро бачити, що сьогодні ці кошти уряд планує витрачати не тільки на обслуговування недоречного боргу, а головне – на посилення боргового тягаря", – зазначив екс-міністр.

Крім того, за його словами, викликає подив намір уряду позичати винятково на зовнішньому ринку. Він зауважив, що така політика не дозволяє Нацбанку проводити незалежну грошову політику і посилює інфляційні процеси, оскільки уряд буде змушувати НБУ викуповувати зовнішні запозичення за рахунок емісії гривні.

Як відомо, Україна випустила дванадцятирічні єврооблігації на суму 384 млн. швейцарських франків. Процентний дохід за облігаціями буде виплачуватися двічі на рік, починаючи з 15 березня 2007 року. Термін погашення облігацій - 15 вересня 2018 року.

Іншою постановою – від 16 листопада – Кабмін розпорядився випустити облігації зовнішньої державної позики 2006 року на суму 1 млрд. дол., що повинні бути погашені через 10 років.

Процентний дохід за облігаціями виплачується двічі на рік, починаючи з 21 травня 2007 року. Погашення облігацій - 21 листопада 2016 року.

Крім того, 21 листопада перший заступник міністра фінансів Вадим Копилов заявив, що є можливість для здійснення ще одного зовнішнього запозичення на 384 млн. швейцарських франків.

Він пояснив, що це можливо згідно з договором, який був укладений у вересні цього року. Документом передбачено два транші запозичення по 384 млн. франків кожний. За словами заступника міністра фінансів Андрія Кравця, така система запозичень була обрана з тієї причини, що були терміново необхідні гроші.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
03:22
відеоЦієї ночі вибухи лунали у Бєлгородській та Курській областях
02:13
Пентагон "буквально перевертає небо і землю", щоб швидко доставити зброю в Україну
01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить у сусідів
00:15
оновлюєтьсяХарків під ракетним обстрілом: пролунали вибухи
00:10
У прокат вийшов байопік про письменників Розстріляного відродження "Будинок "Слово": огляд
23:40
Генштаб: На Харківщині тривають бої за населені пункти, які перебували в сірій зоні
23:28
Новини економіки 10 травня: найбільший в Україні центр протезування, 7 млрд на відбудову енергосистеми
23:16
фото"Можу три дні оговтуватися від зйомки". Як це – бути фотографкою пологів
23:04
Угорщина: Багаторічний план НАТО щодо України "може призвести до світової війни"
22:52
оновленоУ тимчасово окупованих Ровеньках на Луганщині повідомили про вибухи на нафтобазі
Усі новини...
Реклама: