Відставка Тарасюка буде нелегітимною?

1 перегляд
П'ятниця, 1 грудня 2006, 11:23

Представник президента у парламенті Роман Зварич переконаний, що якщо Верховна Рада ухвалить рішення про звільнення з посади міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, то ця постанова буде щонайменше нелегітимною.

За його словами, у Конституції дійсно не до кінця прописані механізми звільнення міністрів, які призначаються за поданням президента.

Водночас Зварич звернув увагу на те, що гранично чітко прописані механізми призначення, і при розгляді звільнення цих міністрів було б логічно і доцільно дотримуватись принципу аналогії, тобто звільняти як і призначати за поданням президента.

Представник президента повідомив, що прем'єр-міністр звертався до глави держави з пропозицією подати до Верховної Ради подання на звільнення Тарасюка.

Водночас президент категорично відхилив цю пропозицію і заявив, що він (президент) задоволений роботою міністра закордонних справ і тому не бачить підстав на внесення подання про його звільнення.

Зварич також додав, що кожного разу, коли постає питання про відставку якогось міністра, у цьому завжди є політична складова.

Окрім цього представник президента зазначив, що у Конституції зафіксовано пункт про колегіальність у роботі Кабміну як органу виконавчої влади і відповідно до цього пункту було б логічно, якби через відставку одного з міністрів у відставку пішов увесь уряд.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua