Соціалісти хочуть подолати Ющенка

Середа, 3 січня 2007, 18:34

Фракція Соцпартії закликає Верховну Раду подолати вето на закон щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів.

Як ідеться в заяві фракції, розповсюдженій у середу, "президентське вето може призвести до початку організованого знищення земель сільськогосподарського призначення, розгулу спекуляції і шахрайських схем заволодіння ними".

На думку СПУ, президент пропонує Раді відхилити закон, "аргументуючи не досить переконливими, спрощеними доводами".

Президент, йдеться в заяві, руйнує взяті в Універсалі національної єдності зобов’язання "запровадити не пізніше 1 січня 2008 року повноцінний ринок землі з одночасним матеріально-організаційним забезпеченням та створенням необхідної нормативно-правової бази".

"Тепер же президент, виходить, передумав і пропонує продавати землю без законодавчої бази?", - наголошує СПУ.

Фракція підкреслює, що в даний час немає закону про кадастр, реальної ціни на землю, є поки що адміністративна, а не ринкова її оцінка.

Президент, на думку представників СПУ, не врахував положення статей 13 та 14 Конституції, а також рішення Конституційного Суду у справі про постійне користування земельними ділянками, згідно з яким брак законодавчо встановленого завершеного механізму реалізації права власності на землю суперечить Конституції.

"Соціалісти засуджують також практику використання права вето у політичних дискусіях навколо доленосних для держави рішень замість політичного діалогу, тим більше, в питаннях, навколо яких такий діалог відбувся і ухвалено консолідовані рішення", - йдеться в заяві.

Українська правда