Майже третина українців вже нічого від Януковича не чекає
Близько половини опитаних українців вважають головною загрозою для України на 2007 рік економічний занепад.
Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
А серед змін, які відбулися за період діяльності нового Кабінету міністрів, можна вказати на те, що у 56 % респондентів погіршилася упевненість у завтрашньому дні.
Як засвідчили опитування, 21% респондентів бояться розділу країни, 20% - концентрації влади у окремої політичної сили.
Наразі лише 8% опитаних очікують від уряду Віктора Януковича об'єднання країни, тоді як ще у вересні їх було 19%.
10% опитаних вважають, що економічне становище в Україні покращилося і 34% - погіршилося.
Найпоширеніше занепокоєння громадян викликає зростання цін і тарифів. 82% респондентів упевнені, що ситуація у цій сфері погіршилася.
У 2006 році очікування від уряду Януковича щодо підвищення рівня добробуту працівників бюджетної сфери погіршилися майже удвічі.
Так, у грудні 2006 року 12% опитаних очікували від уряду підвищення зарплат працівників бюджетної сфери (одразу після призначення Януковича ці очікування становили 22%), 25% - підвищення пенсій, і 8% - ефективної боротьби з корупцією.
Натомість 28% респондентів вже не мають жодних очікувань від уряду.
За останній місяць в усіх регіонах України покращилося ставлення до приватизації землі. Загалом 40% респондентів висловилися за передачу землі у приватну власність, 36% – проти.
Порівняно з груднем 2006 року, у січні 2007 року селян, які підтримують приватизацію землі, побільшало на третину (до 44%).
На півдні кількість прихильників приватизації землі зросла у півтора рази. При цьому серед жителів сіл південного регіону України приватизацію землі підтримують майже у півтора рази більше людей, ніж серед міських жителів цього регіону.
Серед усіх регіонів України найбільш негативне ставлення до приватизації землі спостерігається на сході країни.
Опитування проводилось 20-23 січня та 1-5 грудня 2006 року. Усього було опитано 2041 та 2014 респондентів відповідно віком від 18 років, що мешкають на всій території України. Максимальна похибка не перевищує 2,3%.