Україна пообіцяла Росії "око за око, зуб за зуб"

Понеділок, 5 лютого 2007, 17:16

У міграційних питаннях українська сторона має намір керуватися "принципом взаємності".

Так директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Борис Базилевський прокоментував введення російською стороною нових міграційних правил стосовно громадян України, повідомляє Ліга.

Базилевський зазначив, що в дипломатичній практиці прийнято керуватися принципом взаємності: "Ми чітко будемо дотримуватися тих домовленостей і того рівня відносин до наших громадян і, відповідно, будемо застосовувати свої відповідні кроки стосовно громадян Російської Федерації".

При цьому він нагадав, що в ході останніх україно-російських консультацій сторони досягли домовленості не застосовувати санкції до українських громадян, які знаходяться на території Росії терміном до 90 днів без реєстрації і не з метою працевлаштування.

Такий режим, наголосив Базилевський, буде діяти доти, поки не буде напрацьована так звана "вербальна формула" застосування нового міграційного законодавства Російської Федерації.

"Status quo буде діяти до того часу, поки буде напрацьована словесна формула і необхідні процедури для її юридичного закріплення", - зазначив Базилевський.

Разом з тим, він повідомив, що на даний момент російська й українська сторони напрацьовують свої пропозиції з урегулювання цього проблемного питання.

За словами Базилевського, протягом наступного тижня ця "вербальна формула" застосування нових міграційних правил з урахуванням існуючих угод буде запропонована.powered by lun.ua