За рік розслідування, у справі "Еліта-центр" все глухо

Середа, 7 лютого 2007, 18:50

Завершення досудового слідства у справі про шахрайство на ринку нерухомості групи компаній "Еліта-центр" залежить від проведення експертиз і затримання оголошених у розшук двох організаторів афери.

Про це в середу в Києві повідомив начальник департаменту у зв'язках з громадськістю МВС Костянтин Стогній, коментуючи журналістам підсумки року розслідування цієї кримінальної справи.

"Досудове слідство у даній кримінальній справі продовжується, завершення його залежить від проведення низки експертиз і затримання оголошених у розшук злочинців", - сказав Стогній.

Він підкреслив, що на даний момент українське бюро Інтерполу перевіряє інформацію про місцезнаходження організаторів афери.

"Є дані, що він ховається в декількох країнах, і ця інформація є в МВС. Ми розробляємо план, де він (підозрюваний) може бути", - відзначив Стогній.

Він нагадав, що в грудні минулого року кримінальну справу щодо одного з обвинувачуваних було завершено, і через Генпрокуратуру передано до суду.

Протягом 2004-2006 року він шахрайським шляхом організував продаж неіснуючих квартир в адміністративно-офісному будинку по вул. Шмідта, привласнивши в такий спосіб кошти 57 громадян на загальну суму більше 17 млн. грн.

У рамках розслідування цієї справи, за словами Стогнія, встановлено, що певні посадові особи Київської міської адміністрації не забезпечували належний контроль за використанням ділянок, відведених під будівництво житло-офісних комплексів, вчасно не розглядали питання про надання дозволів на відведення земельних ділянок для будівництва.

"У зв'язку з цим слідство винесло подання про усунення причин і умов, які сприяли вчиненню злочинів. Київську міську державну адміністрацію в кримінальній справі, спрямованій до суду, визнано цивільним відповідачем на суму, заявлену потерпілими в цивільному позові", - підкреслив начальник департаменту.

Як відомо, рік тому слідчий відділ подільського райвідділу міліції порушив кримінальну справу за фактом шахрайського заволодіння коштами громадян.

Потім цю справу прийняло у провадження слідче керування ГУМВД України в Києві, 14 березня 2006 року нею почало займатися Головне слідче управління МВС України.

Близько півтори тисяч громадян стали жертвами групи компаній "Еліта-Центр", представники якої брали гроші в людей як оплату за нібито споруджуване житло. Загальна сума, яку одержали шахраї від довірливих громадян, оцінюється приблизно в 400 млн. грн.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua