Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Янукович піде на вибори лише восени і лише разом з Ющенком?

Четвер, 12 квітня 2007, 20:31

Політичні експерти вважають, що Партія регіонів може погодитись на дострокові вибори за умови їхнього перенесення на осінь цього року.

Так, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що Партія регіонів може погодитись на дострокові вибори за трьох умов - перенесення дати виборів на осінь 2007 року, проведення одночасних парламентських і президентських виборів і "згода соціалістів" на такі вибори.

"Але третя умова пов’язана з першою умовою. Якщо буде перенесена дата виборів на осінь, то тоді соціалісти можуть погодитись і сприйняти указ президента про розпуск парламенту як законний, а дострокові вибори до парламенту як неминучі”, - сказав Карасьов.

Водночас директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Малинкович, сказав, що у Партії регіонів "є декілька напрямків" компромісів.

"Один напрямок більш жорсткий – це наполягати на рішенні Конституційного Суду і не погоджуватися на вибори. Але, виходячи із заяви Януковича, що проведення дострокових виборів можливе за будь-якого рішення КС, домінує лінія погодитись на парламентські вибори, проте не зараз, а десь восени, після зміни відповідного законодавства і якщо буде таке рішення КС", - сказав політолог.

Керівник соціологічної служби "Центр розширення можливостей" Віктор Небоженко серед умов, за яких Партія регіонів може піти на дострокові вибори, назвав "загальнополітичну, коли всередині пропрезидентських і прокабміновських сил гору візьмуть голуби, а не яструби, тобто ті, які хочуть йти на якісь угоди".

Другою умовою, за словами політолога, є перенесення виборів на жовтень. Крім того, Небоженко вважає, що необхідні виступи президента і прем’єра, у яких би вони закликали своїх прихильників залишити столицю і визнали, що конфлікт вичерпано.

У свою чергу президент Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв вважає, що за нинішніх обставин буде політично мудро не чекати рішення КС, "а вийти на формулу призупинення кризи і організації дострокової виборчої кампанії силами парламентських суб’єктів і президента".

За його словами, існує формула, що виборча кампанія може стати частиною загального плану загальнополітичної стабілізації, коли "спочатку сторони домовляються про призупинення останніх рішень, беруть політичні канікули і використовують це для того, щоб оптимізувати Конституцію, завершити реформу місцевого самоврядування, а потім у три етапи проводять виборчу кампанію, починаючи з кінця 2007 року".

"Перший етап – самоврядування, другий етап – парламентські вибори і завершальний етап – дострокові президентські вибори", - сказав Єрмолаєв.

УНІАН

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування