Надія й опора Ющенка відправляє його у відставку

Субота, 7 квітня 2007, 19:39

Співдоповідач моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Ренате Вольвенд вважає, що президент не мав достатніх юридичних підстав для розпуску парламенту.

Про це вона повідомила в інтерв'ю газеті "2000", повідомляє прес-служба Партії регіонів.

"Головною причиною рішення президента (про розпуск парламенту) була його спроба припинити перехід парламентаріїв з однієї фракції в іншу. Боюся, що юридично це недостатні підстави для розпуску парламенту", - заявила Вольвенд.

Співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ по Україні висловила надію, що Конституційний суд України прискорить розгляд конституційності указу президента.

"Боюся, що якщо в Конституційного суду підуть тижні або місяці на те, щоб визначитися і відповісти на запитання: "Був президент правий чи ні?", то можуть початися зіткнення на вулицях між тими, хто підтримує опозицію, і тими, хто підтримує Януковича", - вважає Вольвенд.

На її думку, дострокові вибори не допоможуть "вирішити проблему". "Якщо рішення Конституційного суду буде на користь виборів, їх треба буде проводити. Після цих виборів Україна буде відкинута на 2 — 3 роки назад у розвитку демократичних інститутів і становленні верховенства права", - заявила Вольвенд.

"Якщо ж указ буде визнаний неконституційним, то президентові Ющенку потрібно буде подати у відставку", - вважає співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ по Україні.

Вольвенд також не виключила, що Венеціанська комісія може взятися за вивчення указу президента і зробити висновок, чи відповідав цей указ Конституції. "Паралельно з Конституційним судом України Венеціанська комісія могла б вивчити указ президента і зробити оцінку, чи відповідав цей указ Конституції", - заявила вона.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування