Комуністи кажуть, що Мороз і Янукович не виправдали надій Путіна

Вівторок, 5 червня 2007, 09:32

Лідер комуністів Криму, депутат Верховної Ради V скликання Леонід Грач вважає, що критичне висловлювання президента Росії Володимира Путіна на адресу "хлопців з України, що дискредитували себе", стосується в першу чергу Партії регіонів і Соціалістичної партії.

"Викривальне, критичне висловлювання президента Росії на адресу "українських хлопців", що дискредитували себе, стосується, поза сумнівом, в першу чергу Партії регіонів і СПУ", - зазначає Грач у коментарі, переданому УНІАН.

"Що відбулося після успішно завершеної, штучно інспірованої операції опереткового протистояння під назвою "А-ля дострокові вибори"? Відбулася публічна відмова від демократичних принципів", - відзначає лідер кримських комуністів.

За словами Грача, "рішення з доленосного питання відбулося не за допомогою конституційних процедур, а шляхом закулісної нічної домовленості за спиною суспільства".

"Відбулися, фактично, злам правової системи і тотальна дискредитація... практично всіх органів влади", - додав він.

На думку Грача, в основі "антидержавного перевороту лежить змова олігархічних структур, які знаходяться під контролем американців", а криза в Україні тільки починає набирати "трагічні обороти".

"Вона (криза) вступила в нову витонченішу і жорсткішу стадію. Довіра суспільства до державно-політичної системи підірвана остаточно, а можновладці фактично відмовилися від демократичних процедур в рамках законодавчого поля, замінивши їх закулісною змовою", - заявляє він.

"За наслідками антиконституційних дострокових виборів, які, поза сумнівом, мають намір у обов`язковому порядку сфальсифікувати, до влади хочуть привести конституційну більшість в парламенті - антиросійську, проамериканську коаліцію", - вважає лідер комуністів Криму.

"Путін має рацію. Демократією на Україні не пахне", - заявив Грач.

На його думку, "русофобська п`ята колона" сама створить усе "для подальшого знищення нашої слов`янсько-православної самоідентичності, східнослов`янської цивілізації, історії".

"Передумови для цього з’явилися відразу після виборів 2006 року, коли і Янукович, і той же Мороз фактично відреклися від передвиборних гасел, від боротьби за надання російській мові статусу державної, заговорили про європейські пріоритети і можливість вступу в НАТО", - сказав Грач.

За словами Грача, "свого часу Компартія, піднявшись над своїми ідеологічними принципами заради того, щоб зупинити помаранчеве нашестя і реалізувати три своїх основних передвиборних гасла (вступ до ЄЕП, не вступ до НАТО, надання російській мові статусу державної), свідомо увійшла до парламентської коаліції".

"Але сьогодні вимушені з гіркотою констатувати: від колишньої єдності в коаліції, створеній в першу чергу на основі геополітичного фундаменту, не залишилося нічого і нікого, окрім комуністів з їх незмінно твердою позицією", - заявив лідер кримських комуністів.powered by lun.ua