Ющенко назвав Раду нелегітимною і поклав відповідальність на Мороза

Середа, 6 червня 2007, 13:20

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Верховна Рада п’ятого скликання втратила свою повноважність з відповідними міжнародно-правовими наслідками.

Таку офіційну позицію від імені Української держави Ющенко висловив під час зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Україні.

"Прошу довести цей констатований факт до ваших столиць. Віднині народні депутати України п’ятого скликання можуть продовжувати виконувати лише ті свої повноваження, що безпосередньо не пов’язані з повноваженнями Верховної Ради України та її представництвом у зовнішніх контактах", – сказав він.

Ющенко наголосив, що в руслі досягнутих політичних домовленостей він підписав 5 червня указ про призначення позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року.

"Моє рішення відповідає Конституції України, ґрунтується на статті 82 Основного Закону та відповідному рішенні Конституційного Суду України від 17 жовтня 2002 року", – підкреслив президент.

Він додав, що цей указ – обов’язковий до виконання. За словами Ющенка, підписаний ним указ додатково гарантує повноцінне виконання всіх домовленостей, які передують виборам.

Президент також наголосив, що відкидає спроби окремих політичних гравців підірвати досягнуті домовленості.

За його словами, "неприйняття викликають ревізіоністські дії окремих представників парламентської більшості".

На думку Ющенка, "факт продовження роботи неповноважного парламенту та поява незважених заяв є контрпродуктивними".

"Відповідальність за порушення домовленостей лежить на керівництві Верховної Ради п’ятого скликання. Складається враження, що вкотре нас хочуть втягти у протистояння, щоб врятувати посади та імунітет окремих політиків. Українське суспільство і наші міжнародні партнери повинні знати, хто не дотримується домовленостей, чим створює перешкоду для врегулювання ситуації", – сказав він.

Також під час зустрічі Ющенко нагадав, що його принциповою ініціативою буде позбавлення народних депутатів необмеженого депутатського імунітету.

Він гарантував, що дострокові вибори відбудуться чесно, демократично, прозоро, з належним рівнем організації та у відповідності до міжнародних стандартів.

"Я як президент категорично відкидаю і не допущу жодних спроб адміністративного тиску, фальсифікацій чи саботажу. Такі вияви будуть кримінально покарані", – заявив він.

Ющенко також офіційно запросив на вибори в Україну міжнародних спостерігачів.

"Україна вдячна усім зовнішнім партнерам за підтримку і розуміння", – сказав Ющенко, додавши, що водночас Україна вважатиме неприйнятними будь-які дії, що можуть бути трактовані як втручання у внутрішні справи України.
powered by lun.ua