Печерський суд скаржиться на Верховну Раду, яка закручує йому гайки

1 перегляд
Середа, 6 червня 2007, 20:30

У четвер, 7 червня, у Печерському районному суді м. Києва відбудуться відкриті для преси збори суддів цього суду.

Як повідомила УНІАН голова Печерського суду Інна Отрош, збори проводитимуться "з приводу здійснення тиску на суддів Печерського районного суду м. Києва з боку центральних органів законодавчої, виконавчої влади України, Вищої ради юстиції".

За словами Отрош, йдеться про порушення існуючих регламентних норм, зокрема, про те, що протягом двох днів було вирішено питання про звільнення трьох суддів Печерського суду.

Отрош повідомила, що у середу Вищою радою юстиції було прийнято рішення рекомендувати президентові та Верховній Раді звільнити зазначених трьох суддів.

"І вже за годину я отримала факс з Комітету ВР з питань правосуддя за підписом його голови Сергія Ківалова про те, що комітет вже розглянув це питання і прийняв рішення рекомендувати парламенту на завтрашньому пленарному засіданні здійснити це звільнення", - зазначила Отрош.

При цьому вона підкреслила, що і Верховна Рада, і Вища рада юстиції є сторонами у судовій справі, яка була розглянута зазначеними трьома суддями Печерського суду.

В той же час Отрош повідомила, що на даний момент існують дві судові ухвали – Голосіївського та Оболонського районних судів м.Києва, якими зупинено рішення Вищої ради юстиції стосовно цих суддів, і що ці ухвали підлягають негайному і обов’язковому виконанню - тобто, ані парламент, ані президент не можуть у четвер прийняти рішення про їхнє звільнення.

З цього приводу Отрош зазначила: "Ми впевнені, що завтра ВР не прийматиме рішення щодо звільнення суді Волкової, оскільки це порушує 124 статтю Конституції щодо обов’язкового виконання судового рішення".

Як відомо, 31 травня Вища рада юстиції прийняла рішення про проведення перевірки щодо наявності підстав для прийняття подання членів ВРЮ про звільнення Фінагєєва, Волкової та Козлова з посад суддів Печерського районного суду м. Києва за порушення присяги.

При цьому у прес-службі ВРЮ нагадали, що 30 травня 2007 року цей суд у складі вищенаведених суддів за адміністративним позовом Волкова ухвалив рішення, яким задовольнив клопотання позивача та зупинив дію Постанови Верховної Ради України від 30 травня 2007 року "Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua