Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Янукович налаштований на недовгий "конструктив" з Яценюком

Четвер, 6 грудня 2007, 08:33

Партія регіонів готова працювати в опозиції, хоча вважає коаліцію демократичних сил тимчасовим явищем, і налаштована на конструктивну співпрацю з новообраним главою Верховної Ради Арсенієм Яценюком.

Про це лідер партії Віктор Янукович розповів кореспонденту "Комерсант-Україна" у середу, після закритого 4-годинного засідання фракції Партії регіонів у кінотеатрі "Зоряний", де розроблялася стратегія подальших дій у парламенті.

"Ми зацікавлені в тому, щоб члени парламентської більшості якнайшвидше створили уряд. Як тільки новий Кабінет міністрів буде сформований, ми в цей же день заявимо про свій перехід в опозицію", - заявив Янукович.

"У Партії регіонів готові до цього, ми цього не боїмося. Але перехід відбудеться, тільки коли будуть обрані прем'єр-міністр і уряд. А поки Кабмін буде виконувати свої конституційні обов'язки", - додав він.

На думку Януковича, якби Яценюк не був обраний спікером у вівторок, він був би обраний у середу, "а те, яким чином коаліція це робила... це було принизливо".

"Його обрання є демонстрацією того, що сформована парламентська більшість дуже слабка і що усередині її дуже багато протиріч, які у перспективі не дадуть можливості коаліції працювати ефективно, а отже, не зможуть працювати ефективно й обрані більшістю представників органів влади", - вважає лідер Партії регіонів

"У зв'язку з цим політична ситуація в Україні, на наш погляд, прогнозована – стабільності в суспільстві не буде", - додав чинний прем'єр.

Водночас, Янукович сказав: "Ми не потираємо руки від задоволення, що коаліція не буде ефективною і не зможе працювати на благо країни, – нас це дуже засмучує. Але вони взяли на себе цю відповідальність".

"Я хочу підкреслити, що, перейшовши в опозицію, ми не будемо критиками, не будемо вишукувати прорахунки в роботі більшості і зловтішатися. Якщо ми вважатимемо, що той чи інший закон не відповідає інтересам суспільства, Партія регіонів запропонує альтернативні законопроекти. Можу визначити нашу роботу в Раді так – прагматична, конструктивна опозиція", - сказав він.

На питання, чи зможе Партія регіонів "спрацюватися" з Яценюком, Янукович відповів: "Час покаже. Він, звичайно, дуже молодий, але досить досвідчений", - і дав зрозуміти, що якщо Яценюк виконає те, що обіцяв, і консолідує політичні сили, то це можливо.

"В принципі, він говорив досить зрозуміло. Думаю, Арсеній Петрович розуміє, що головна його задача – створити умови нормальної роботи в парламенті для всіх депутатів – і коаліції, і опозиції", - додав Янукович

У той же час, на думку лідера ПР, "імовірність того, що робота парламентської коаліції буде ефективною, наближена до нуля".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: