Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Ющенку не дадуть гратися в Чапаєва?

Четвер, 17 січня 2008, 15:57

Голова комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони Анатолій Гриценко сумнівається, що ВР підтримає створення Національної гвардії, яка буде підпорядкована особисто президенту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив у четвер журналістам.

Він зауважив, що в комітеті в середу відбулося обговорення цього законопроекту за участю заступника глави секретаріату Ігоря Пукшина і командувача внутрішніми військами МВС Олександра Кіхтенка.

"Позиція членів комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради практично одностайна, що цей законопроект не достатньо опрацьований і містить в собі спірні положення, які суперечать Конституції України, і не відповідає світовому досвіду створення і діяльності силових структур", - сказав Гриценко.

Він повідомив, що стурбованість членів комітету викликало спірне положення законопроекту про те, що Національна гвардія - це військове формування з правоохоронними функціями.

На його думку, є небезпечним поєднання військового компоненту (в Нацгвардії передбачається мати авіаційні частини, частини спеціального призначення тощо) з правом обмежувати права і свободи громадян – затримувати, заарештовувати, застосовувати зброю.

Він додав, що Національну гвардію передбачається створити на базі Внутрішніх військ МВС, але водночас вивести з підпорядкування міністра внутрішніх справ.

Гриценко наголосив, що в європейських державах такі силові структури підпорядковуються МВС, міноборони, мін’юсту, але в жодній країні не підпорядковується безпосередньо президентові. Крім того, законопроект не передбачає ефективних механізмів контролю за цією силовою структурою з боку парламенту.

На його думку, на нинішньому етапі більш важливим є законодавче врегулювання питання щодо підпорядкування Внутрішніх військ і забезпечення їх ефективної діяльності, замість створення нової силової структури.

Гриценко висловив сумнів, що законопроект буде підтриманий комітетом і парламентом в цілому, і скоріше буде направлений на додаткове доопрацювання президентові. Також він додав, що в наступну середу комітет повернеться до розгляду цього законопроекту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування