Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Мінекології проти сховища в Чорнобилі

Четвер, 21 лютого 2008, 11:26

Міністерство охорони довкілля України в результаті проведеної державної експертизи дало негативну оцінку можливості спорудження в Чорнобильській зоні централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива.

Як повідомляє "Бі-Бі-Сі", українські екологи заявляють, зокрема, про відсутність дієвих гарантій радіаційної безпеки, загрозу транспортування щороку територією України сотень тисяч тонн такого палива до єдиного центру в Чорнобильській зоні.

Тим часом "Енергоатом" відкидає можливість таких загроз, хоча і згоджується доопрацювати проект спорудження сховища.

На тлі попередніх заяв президента Віктора Ющенка про перспективу перетворення чорнобильської зони на привабливий край, екологи твердять, що саме спорудження централізованого сховища ядерних відходів в зоні відчуження, куди звозитимуться вони зі всієї України, не дасть можливість здійснити такий проект.

Міністерство з питань охорони довкілля також вказує, що новий об’єкт не забезпечуватиме режим радіаційної безпеки. До того ж відомство закидає, що знесення багатьох гектарів соснових насаджень не сприятиме поліпшенню радіоекологічного стану в зоні відчуження.

Координатор з питань енергетики Національного екологічного центру України Дмитро Хмара сказав "Бі-Бі-Сі", що альтернативою є створення сховищ біля кожної окремої атомної станції в Україні. Це, на думку експерта, буде всього на 20% дорожче, ніж спорудження централізованого об’єкту.

"Загроза полягає в тому, що відпрацьоване паливо у великих кількостях – багато тисяч тонн – буде возитися Україною до Чорнобильської зони і невідомо, що потім з ним робити. Зона не тільки ніколи не відродиться, а ще й більше розростеться", - твердить він.

Централізоване сховище може бути небезпечним і для сусідніх країн, зокрема Білорусі, передає "Бі-Бі-Сі". В Енергоатомі ж відкидають можливість виникнення непорозумінь з Росією і Білоруссю, стверджуючи, що ці країни не проти здійснення такого проекту, і радіаційний фон від такого сховища не розповсюджуватиметься більш ніж на 1 кілометр.

Представники "Енергоатома" заперечують існування загроз при спорудженні централізованого об’єкту в Чорнобильській зоні, кажучи саме про небезпеку зведення сховищ окремо біля кожної АЕС. Адже в такому разі вони нібито будуть недалеко від міст із великим населенням.

Щодо перевезень територією України, то тут експерти "Енергоатома" посилаються на необхідність розробки програми заходів безпеки.

Експерти нагадують, що угоду стосовно спорудження Сховища відпрацьованого ядерного палива Київ уклав з американською компанією Холтек і вже на початку цього року планувалося розпочати таке будівництво. Проте, за останніми повідомленнями, початок зведення сховища переноситься на 2009 рік.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
11:56
Сили РФ роблять висновки, але ГУР вигадує нові способи уразити російські судна
11:47
Корупція в США та путінська Росія. Оголосили переможців Пулітцерівської премії-2024
11:33
Ринку праці бракує рук, середня зарплата не росте: хто потрібен і скільки платять
11:33
Угорщина побачила "позитивні ознаки" у переговорах з Україною щодо прав меншин
11:32
"Правильно було б не відвідувати": Боррель дав пораду державам ЄС щодо "інавгурації" Путіна
11:30
футболЯрмоленко не планує завершувати кар’єру після Євро-2024
11:21
"Автомагістраль-Південь" завершила будівництво магістрального до Кривого Рогу
11:16
Які документи потрібні для проходження медико-соціальної експертизи? Уряд визначив перелік
11:15
Перший запуск пілотованого корабля Starliner від Boeing відклали через проблеми з носієм
11:14
фотоПісля зниження води Тиса відкриває страшні знахідки: за добу виявили трьох потопельців
Усі новини...
Реклама: