Території Софійського собору повернуть історичний вигляд

Вівторок, 5 лютого 2008, 10:25

Території Софійського собору у Києві планують повернути її історичний вигляд (часів ХVІІІ століття).

Про це повідомила директор заповідника "Софія Київська" Неллі Куковальська, пише "Сегодня" з посиланням на УНІАН.

"Благоустрій включає і дизайн цієї території разом з малими архітектурними формами. Це і покриття, яке має відтворювати свою епоху", - повідомила вона.

"Сьогодні в нас частина асфальту, частина бруківки, частина фігурних елементів, частина плінфи, частина цегли. Тому сьогодні потрібно привести це до єдиного покриття, яке б імітувало або відтворювало історичну правду. І це передбачено в проекті", - пояснила Куковальська.

Відповідно до її інформації, у саду Софійського собору ростимуть груші, яблуні і буде обладнаний аптекарський город. Новий сад кияни зможуть побачити вже наприкінці наступного року.

Восени цього року в Софійському соборі завершаться роботи з реконструкції всіх інженерних мереж. Тут добудують трансформаторну підстанцію і замінять підсвічування всіх архітектурних об'єктів, які знаходяться на території собору.

Як зазначила Куковальська, роботи з реконструкції почалися ще торік.

"Оцінюються всі роботи в 14 млн. грн. 7 млн. грн. було виділено торік. 6,5 мільйона виділяється цього року. Півмільйона нам недофінансували. Я думаю, що ми за рахунок того, що заощадили минулого року, вкладемося в цьому", - повідомила Куковальська.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування