Ющенко передасть протокол Яценюку в 2-3 тижні. Комуністи вже проти

Вівторок, 5 лютого 2008, 20:04

Протокол про вступ України до СОТ буде переданий на ратифікацію у Верховну Раду протягом 2-3 тижнів.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на прес-конференції у вівторок у Женеві.

"Ми чекали 14 років, щоб глава генеральної ради вдарив молотком і було прийнято формальне рішення про приєднання України до СОТ, тому вдома потрібно всю роботу робити дуже швидко", - заявив Ющенко.

"Наскільки я розумію, необхідно 2-3 тижні для того, щоб передати документ (протокол) і відразу ж ми його направимо для ратифікації в український парламент. Тобто, ми не будемо втрачати часу", - сказав він.

За словами президента, він також проситиме керівників відповідних комітетів і членів парламенту в складі робочої групи якомога швидше адаптувати і прийняти 11 законопроектів, необхідних для цього.

"Те ж саме стосується роботи уряду і відомств. Нам потрібно буде доробити ряд внутрішніх регламентних позицій. Таким чином, я розраховую, що в найближчі 3 тижні ми зробимо підготовчу роботу", - відзначив Ющенко.

У свою чергу депутат від фракції Компартії Олександр Голуб заявив, що його партія не підтримуватиме ратифікацію угоди про вступ України до СОТ.

"Ми не будемо голосувати за подібну ратифікацію", - сказав він.

За його словами, та поспішність, з якою підписана дана угода, не враховує інтереси українського товаровиробника.

Зокрема, за його словами, цей документ не передбачає індексацію втрат українського товаровиробника, а також цілої низки галузей української економіки.

У результаті вступу України до СОТ будуть програвати своїм закордонним колегам, відзначив Голуб, зокрема, це стосується таких галузей як сільське господарство, легка промисловість, приладобудування, верстатобудування.

За його словами, це загрожує не тільки втратою конкурентноздатності українських товарів на світовому ринку, але і втратою робочих місць.

У той же час Голуб висловив думку, що парламент в цілому проголосує за ратифікацію даної угоди, оскільки більшість фракцій, у тому числі і Партії регіонів, голосували позитивно за прийняття законопроектів, що дозволяють Україні вступити до СОТ.

В фракцію КПУ входять 27 народних депутатів з 450.

В інших 4 фракціях висловлювали думку, що парламент України ратифікує протокол по СОТ в необхідний термін.

"Інтерфакс-Україна"