Комуністи залишаться одні в боротьбі з Яценюком?

П'ятниця, 7 березня 2008, 19:35

Депутатська група "Народна самооборона" не буде приєднуватися до ініціативи комуністів по збору підписів за відставку голови Верховної Ради Арсенія Яценюка.

Про це в п'ятницю повідомив депутат фракції блоку НУНС Олесь Доній.

За його словами, ще до розблокування роботи парламенту на засіданні групи "Народної самооборони" обговорювалася робота спікера.

Депутати вказали Яценюку на недоліки в роботі, зокрема, на бездіяльність у питанні початку пленарних засідань парламенту.

"У той же час ми не порушували питання по його відставці", - сказав Доній.

Депутат повідомив, що група також висловилася за необхідність доукомплектації керівництва Верховної Ради, оскільки вважає, що робота парламенту "не може залежати від однієї людини", необхідно обрати заступників спікера.

Раніше Доній критикував спікера за недотримання регламенту і пропонував винести йому попередження.

Яценюк був у першій п'ятірці виборчого списку блоку "Наша Україна - Народна самооборона" на дострокових парламентських виборах восени 2007 року.

У той же час депутат від фракції Партії регіонів Юрій Мирошниченко також висловився проти відставки спікера.

"Я не схильний ініціювати сьогодні відставку спікера хоча б тому, що в нас просто не зможе працювати парламент. Ми тільки вийшли з кризи. Крім того, за відсутності віце-спікерів Верховна Рада буде просто обезголовлена", - сказав він.

За словами Мирошниченко, "безумовно, Яценюк не є досвідченим спікером, але очевидно його бажання бути спікером усього парламенту".

Депутат назвав позитивними спроби спікера погодити інтереси коаліції й опозиції.

Однак, за його словами, треба розуміти, що спікер є "заручником ситуації".

На думку Мирошниченка, фракція Компартії могла б зустрітися зі спікером і висловити йому претензії, "як це робить Партія регіонів".

"При стабільній роботі Верховної Ради Яценюк був би цілком нормальним спікером", - підкреслив депутат.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua