Путін може стати прем'єром до дня Перемоги

Вівторок, 1 квітня 2008, 15:42

Питання про кандидатуру Володимира Путіна на посаду голови уряду Росії буде розглянуте 8 травня, на наступний після інаугурації Дмитра Медвєдєва день.

Про це у вівторок повідомив голова Держдуми Росії Борис Гризлов, пише "Газета.Ru".

"Навіщо відкладати? Кандидатура, котру буде вносити президент на посаду голови уряду, нам відома. І більшість Держдуми, тобто фракція "Єдина Росія" саме і домагалася такого розвитку подій. І, природно, ми цю кандидатуру підтримаємо", – упевнено заявив Гризлов.

"Думаю, що цілком реальна ситуація, що сенатори, депутати зберуться (8 травня) і підтримають внесену кандидатуру Володимира Володимировича Путіна", – пояснив він.

Відповідно до Конституції, прискорене призначення формально нічого не порушує, однак за сформованою традицією всі кандидати в прем'єри, починаючи з Віктора Черномирдіна і закінчуючи Віктором Зубковим, обов'язково проходили через процедуру консультацій з думськими фракціями.

Не став винятком і сам Володимир Путін, який спілкувався з депутатами перед своїм першим призначенням главою Білого дому в серпні 1999 року, відзначає видання.

Дві думські фракції – ЛДПР і КПРФ – уже заявили, що будуть наполягати на проведенні необхідних переговорів.

"Будь-який кандидат на посаду прем'єр-міністра завжди обходить усі фракції Держдуми, і я не знаю, на цей раз буде зроблено виняток або ж Володимир Володимирович знайде час, щоб зустрітися з фракціями", – заявив у вівторок лідер фракції ЛДПР Ігор Лебедєв.

Такої ж точки зору дотримується і глава комуністів Геннадій Зюганов: "Спроба усе зім'яти і протягти в один-два дні диктується не стільки розумінням справи, скільки приятельськими зобов'язаннями".

"З юридичної точки зору жодних порушень немає. Президент висуває кандидатуру на посаду прем'єра, а Держдума її підтримує. Усе за законом. Однак це питання не юридичної, а політичної якості", – роз'яснив "Газеті.Ru" адвокат Вадим Прохоров.powered by lun.ua