Путін розповідав Бушу, як формувалась Україна

Вівторок, 8 квітня 2008, 20:15

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтверджує інформацію про те, що російський президент Володимир Путін говорив з американським президентом Джорджем Бушем про територію України.

Про це Лавров сказав в інтерв'ю російському радіо "Эхо Москвы" у вівторок.

"Президент Путін і в Бухаресті, і на зустрічі в Сочі з Бушем нагадав, як формувалася нинішня Україна в її сьогоднішніх кордонах", - сказав Лавров, відповідаючи на питання, чи говорив Путін про те, що мовляв "Україна – це не держава".

"Він (Путін) нагадав про те, наскільки суперечливі настрої в українському суспільстві стосовно членства в НАТО. Нагадав про те, наскільки складно йдуть процеси демократичного розвитку України. Вони як і раніше шукають модель – президентська республіка або парламентсько-президентська. Наскільки сильні протидії між заходом і східним і південним регіонами", - сказав Лавров.

"Він про все це нагадав і сказав, що усе, що робиться для штучного, форсованого втягування України в НАТО, не буде сприяти найважливішій задачі, яку ми вважаємо необхідною", - сказав він.

Такою задачею Лавров назвав допомогу Україні "зберегти свою єдність і стати стабільною сильною державою, що живе у мирі з усіма своїми сусідами, що взаємодіє і з НАТО, і з ким завгодно, але таким чином, щоб не створювати ризиків і загроз для когось зі своїх інших сусідів".

Раніше російська газета повідомила, що під час зустрічі двох президентів у Сочі Путін сказав Бушу, що у випадку вступу України в НАТО, вона може припинити своє існування як держава.

"Ти ж розумієш, Джордж, що Україна — це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій — це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами!" – наводить слова Путіна російська газета.powered by lun.ua