Партія регіонів випереджає БЮТ, але з двох "зол" народ вибирає Тимошенко

Понеділок, 9 червня 2008, 14:25

Партія регіонів перемогла б на виборах у парламент, якби вони відбулися найближчої неділі.

Такі дані опитування, проведеного ТОВ "ФОМ-Україна", яке представив генеральний директор установи Олександр Бухалов, повідомляє Ліга.

Бухалов відзначив, що якби нові вибори до Ради проходили 3 червня, то Партія регіонів набрала б 23,8%, а БЮТ – 22%.

При цьому він відзначив, що в порівнянні із січнем БЮТ втратив кількість виборців (у січні підтримка блоку складала 29,2%), тоді як ПР навпаки додала (у січні її підтримка була 21,2%).

Крім того, до Верховної Ради потрапив би і блок НСНУ – 6,2% респондентів підтримали б цю політичну силу. Правда в січні цього року прихильників цієї сили було більше – 8,8%. За КПУ свої голоси віддали б 3,1% виборців (підтримка в січні складала 3,4%).

Зміцнює свої позиції Блок Литвина. Зараз його підтримує 3,5% респондентів, тоді як у січні - 2,8%.

Незначна підтримка й у СПУ, хоча вона і збільшується. У травні цю політсилу підтримує 1,1%, тоді як у січні – 0,9%.

Не пішли б на вибори 11,7% респондентів, а проти усіх проголосувало б 14,3%. Він підкреслив, що кількість незадоволених збільшується, оскільки в січні проти всіх проголосувало б 7,7%.

Крім того, респондентам пропонувалося припустити, що вибори в Раду будуть проходити в 2 тури. Якби в другий тур вийшли Партія регіонів і БЮТ, то останній набрав би більшу кількість голосів – 33,8%. Тоді як Партія регіонів – 31,2%, а проти обох голосувало б 14,6%.

Дослідження було проведено з 22 травня по 3 червня 2008 року методом інтерв'ю. Вибірка склала 2 тис. респондентів старше 18 років. Опитування проводилося в 160 населених пунктах. Похибка вибірки + (-) 2,2%.

powered by lun.ua