Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

МЗС вимагає від ЄС асоціації, бо це не питання купи-продай

Четвер, 17 липня 2008, 10:47

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв заявляє, що нова угода з Євросоюзом має бути угодою про асоціацію, але Європа ще обговорює це.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заступник міністра заявив українським журналістам по завершенню 9-го раунду переговорів з ЄС про нову посилену угоду.

"Якщо ми підемо за принципом, що назва угоди має визначатися її змістом, то, абсолютно, зміст зараз є – угода про асоціацію", - сказав він.

"Врегулювання кризових ситуацій, питання співпраці в енергетичній галузі, питання співпраці в авіаційній галузі і, більше того, створення поглибленої та розширеної зони вільної торгівлі, що, по суті означатиме початок поступового процесу інтеграції до внутрішнього ринку ЄС, - то є чітким сигналом щодо назви і статусу угоди, як угоди про асоціацію назви і статусу угоди, як угоди про асоціацію", - сказав Єлисєєв.

Водночас, він зазначив, що на сьогодні залишається низка політичних моментів, які обговорюються членами ЄС. Серед них – питання перспектив членства України в ЄС, статусу та назви нової посиленої угоди та питання безвізового діалогу.

"Визнання перспективи членства для нас – це не питання купи, або продай. Для нас – це питання внутрішнього розвитку, модернізації нашої країни, якщо хочете, - це питання нашої державної політики", - наголосив він.

"Тому, в цьому плані наша позиція є чіткою і абсолютно послідовною. Ми за те, щоб ЄС визнав наше право, відповідно до договору про ЄС, на перспективу членства, як європейської країни", - сказав заступник міністра закордонних справ України.

При цьому, він наголосив, що Україна готова працювати над компромісною формулою положення щодо її права на членство в ЄС.

"Звичайно, ми можемо працювати над мовою цієї формули, зокрема, за умови, що будуть відповідні копенгагенські критерії виконані, відповідні реформи проведені і відповідний прогрес в імплементації угоди буде досягнутий", - зазначив Єлисєєв.

Він також підкреслив, що на сьогодні для України важлива не стільки дата підписання, скільки сам зміст нової посиленої угоди, а також те, наскільки нова угода враховуватиме національні інтереси України і інтереси національного товаровиробника, оскільки ключовим елементом угоди є поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі.

Як повідомлялося, Україна та ЄС розпочали переговори про нову посилену угоду 5 березня 2007 року. Ключовим положенням нової угоди має стати створення зони вільної торгівлі. Сторони планують завершити переговори про нову посилену угоду до кінця 2009 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
23:09
фотоВід російських обстрілів на Донеччині загорівся ліс: палало близько 300 гектарів
22:51
відеоЗеленський: Готуємо документи, які точно стануть новинами в найближчі тижні
22:44
В Естонії на 9 травня заборонили пов’язані з агресією РФ публічні зібрання і символіку
22:18
Близько половини із запущених РФ північнокорейських ракет вибухнули в повітрі – Костін
22:13
велоспортЯрослав Попович про перемогу його команди на 4 етапі Джиро: Всі відпрацювали на 100%
21:54
Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити
21:44
фотоНа війні в Україні загинули ще двоє грузинських добровольців
21:27
фото"Схеми": Заступник генпрокурора живе у будинку, який куплений в 6 разів дешевше за ринкову ціну
21:09
фото7 людей постраждали від російських обстрілів на Дніпропетровщині, серед них 6-річна дитина
21:01
OpenAI запускає інструмент для виявлення діпфейків на тлі скандалів з впливом ШІ-контенту на вибори
Усі новини...
Реклама: