Україна відкликає свої "мирні" пропозиції до "Vanco"

4 перегляди
Вівторок, 5 серпня 2008, 18:30

Українська сторона відкликає свої пропозиції щодо мирного врегулювання суперечки з компанією "Vanco Prykerchenska Ltd".

Це пов’язано з тим, що Міністерство юстиції, яке від імені українського уряду уповноважене вести переговори з компанією, отримало офіційне підтвердження того, що компанія звернулася до Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма.

Про це повідомив виконувач обов’язків міністра юстиції Євген Корнійчук, інформує прес-служба Мін’юсту.

Корнійчук зазначив, що незважаючи на пропозицію української сторони провести переговори для взаємоприйнятного розв’язання спору та відкликати своє звернення до Стокгольмського арбітражу, "Vаnсo Prykerchenska Ltd" не зробила цього.

Компанія не відгукнулася на офіційне письмове звернення України з пропозицією мирних переговорів, яке їй було надіслане місяць тому.

З огляду на це українська сторона відкликає свої пропозиції щодо переговорів і найближчим часом компанії буде надана відповідь в рамках арбітражної процедури.

За словами Корнійчука, "Vanco Prykerchenska Ltd" не є дочірньою компанією американської компанії "Vanco Energy" – остання є лише міноритарним акціонером "Vanco Prykerchenska Ltd", офшорної компанії, "в якій домінують українські інтереси та інтереси інших пов’язаних між собою офшорних компаній, кінцеві власники яких залишаються нерозголошеними".

Саме "Vanco Prykerchenska Ltd", а не "Vanco Energy" чи її дочірня компанія "Vanco International Ltd", ініціювала арбітражну процедуру в Стокгольмі щодо угоди про розподіл вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, наголошують у Мін’юсті.

Корнійчук наголосив, що уряд України послідовно висловлювався за добросовісні переговори з компаніями Vanco для досягнення взаємоприйнятних механізмів врегулювання спору. Декілька разів Кабінет міністрів пропонував компаніям Vanco порядок денний для переговорів, яким передбачалося обговорення всіх обставин, що призвели до даного спору, в тому числі обставин довкола первісного тендеру, виконання УРП з "Vanco International Ltd" і заявлену передачу прав від "Vanco International Ltd" до "Vanco Prykerchenska Ltd". Проте компанії Vanco не відгукнулися.

В. о. міністра юстиції також зазначив, що рішення "Vanco Prykerchenska Ltd" розпочати арбітраж було несумісним з попередніми заявами цієї компанії, а також принципами добросовісного і продуктивного проведення переговорів.

"Уряд інформував компанії Vаnсo, що переговори не відбудуться, якщо "Vanco Prykerchenska Ltd" не призупинить арбітражну процедуру в Стокгольмі. Уряд захищатиме інтереси України всіма доступними правовими засобами, в тому числі на підставі контрактного механізму, визначеного в угоді про розподіл продукції", - заявляє Мін’юст.

Міністерство залучило юридичну фірму Freshfields Bruckhaus Deringer як юридичного радника для захисту інтересів України в усіх переговорах щодо спору з Vanco.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua