Тимошенко або піде завтра, або працюватиме до останнього

Четвер, 9 жовтня 2008, 21:41

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявляє, що у разі створення нової коаліції у Верховній Раді, уряд Юлії Тимошенко піде у відставку.

"Як тільки буде створена коаліція, ми одразу підемо у відставку. Ми привітаємо коаліцію, спокійно підемо в опозицію. Ми звикли у ній працювати", - сказав Кириленко в ефірі 5 каналу.

При цьому він пояснив, що має на увазі коаліцію Партії регіонів, НУ-НС і блоку Литвина, які у четвер спільно проголосували за включення до порядку денного питання фінансування позачергових виборів. Він додав, що до офіційного оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради вона є легітимною і ще є час створити таку коаліцію.

"Якщо завтра не буде нової коаліції – уряд буде відповідально працювати до останнього дня, поки не буде сформований новий уряд", - сказав Кириленко.

На уточнююче питання, чи рекомендуватиме БЮТ Тимошенко піти з посади прем’єра у разі не створення такої коаліції, він відповів:

"Ні. Це буде безвідповідальний крок – дешевий і популістський. Працювати треба до останнього. Але ми привітаємо коаліцію і підемо у відставку. Ми за владу не будемо триматися".

На питання, чи буде БЮТ, як і у четвер, блокувати трибуну Верховної Ради, щоб не допустити голосування за зниження порогу явки на позачергових виборах, Кириленко відповів:

"У залі є голоси. Ми це розуміємо і ми не будемо блокувати трибуну".

Водночас він вкотре наголосив, що БЮТ не голосуватиме за питання фінансування виборів, а також закликав депутатів ухвалити спершу економічні і соціальні закони.

"Давайте проголосуємо для людей щось, унеможливимо економічну катастрофу, ухвалимо зміни бюджету на 2008 рік. Країна без Держбюджету на 2009 рік. Це хаос, це колапс! Зараз бюджет у Верховній Раді. Ми пропонуємо його ухвалити у першому і другому читанні", - сказав Кириленко.powered by lun.ua