Турчинова просять перевірити ціни Черновецького

Субота, 1 листопада 2008, 11:38

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу у зв'язку з наданням КП "Київпастранс" неповної інформації на офіційний запит щодо обґрунтованості тарифів на проїзд у комунальних маршрутах.

За такі дії законодавство передбачає штраф до 1% річного доходу підприємства.

Як повідомили Ліга.net в прес-службі АМКУ, КП "Київпастранс" не надало на вимогу Київського міського відділення Комітету всі необхідні дані, які дозволили б оцінити економічну обґрунтованість нових тарифів.

"Така безвідповідальна позиція міського перевізника-монополіста дає всі підстави сумніватися в правомірності підвищення вартості проїзду в маршрутах цього підприємства. І це тоді, коли київські власті публічно заявляють про істотне збільшення тарифів на перевезення в міському транспорті. Проте спроби затягнути процес встановлення істини в цьому питанні не допоможе КП "Київпастранс" уникнути відповідальності перед суспільством", - підкреслив в.о. глави Антимонопольного комітету України Олександр Мельниченко.

Крім того, він вирішив звернутися до першого віце-прем'єра Олександра Турчинова з тим, щоб створити робочу групу, яка перевірить правомірність дій столичної держадміністрації щодо підвищення тарифів на проїзд у транспорті загального користування.

До складу групи повинні увійти представники державної цінової інспекції при міністерстві економіки, міністерства будівництва і ЖКГ, міністерства транспорту і зв'язку і міністерства юстиції.

Також рішення Київської міськадміністрації щодо перегляду тарифів повинне пройти державну реєстрацію в органах міністерства юстиції, про що на сьогодні відсутня офіційна інформація. При цьому рішення вступає в силу лише через 10 днів після реєстрації, що, на думку АМКУ, робить неможливим правомірне застосування нових тарифів з 01.11.2008 р.powered by lun.ua