Польща просить у НАТО новий план оборони. Через Росію, Грузію й Україну?

Середа, 4 лютого 2009, 08:31

Польща просить НАТО оновити план оборони країни, які розроблялися Альянсом для кожного його члена і востаннє оновлювалися в 1990-ті роки.

"Ми зацікавлені в модернізації планів з метою пристосування їх до сучасних реалій, тобто можливих загроз та відповідей на них", - заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Кремер агентству "Рейтер", передає "Німецька хвиля".

Оглядачі бачать у цьому натяк на Росію, чиї дії на Кавказі, а також недавня газова суперечка з Україною посилили занепокоєння у Варшаві власною безпекою.

Кремер заперечив прямий зв'язок із Росією і сказав, що існують різні загрози, наприклад, напади терористів.

Натомість польський військовий експерт Роман Кузняр дотримується іншої думки:

"Оборонні плани повинні відображати збільшення загрози з боку Росії… Ставлення Москви до регіону змінилося, і навіть якщо немає прямої військової загрози для безпеки Польщі нині, оборонні плани треба регулярно оновлювати".

Польща – не єдина, хто хоче переглянути плани оборони країн НАТО. Відразу після конфлікту Росії та Грузії в серпні 2008 з такими пропозиціями виступили балтійські країни.

На відміну від Польщі, в НАТО взагалі немає стратегічних планів захисту Естонії, Латвії та Литви.

Повноваження написати нові плани оборони має головнокомандувач сил НАТО, американський генерал Джон Креддок. Але для цього потрібна згода політичних лідерів.

Польща планує обговорити це питання на зустрічі міністрів оборони країн НАТО 19-20 лютого в Кракові. Серед інших питань на зустрічі йтиметься про реформу альянсу, якому весною виповнюється 60 років.powered by lun.ua