Європа могла б допомогти Україні, але єдності поки не бачить

П'ятниця, 13 березня 2009, 09:09

Керівник Східного комітету німецької економіки, берлінський професор Райнер Лінднер вважає, що конфлікт України і Росії продовжиться ще якийсь час, а Євросоюз, у свою чергу, має інтенсивніше проаналізувати питання підтримки України.

Про це він заявив в інтерв’ю "Німецькій хвилі".

Коментуючи нещодавні погрози Росії знову перекрити постачання газу в разі несплати за нього Україною, а також здатність нашої країни платити ринкову ціну за газ, Лінднер сказав:

"В останні дні Київ заплатив ("Газпрому"), але з остаточною відповіддю доведеться ще почекати, тому що передбачається чергове підвищення цін на газ. Крім того, український бюджет працює в дуже і дуже напруженому режимі. Я думаю, що конфлікт України і Росії продовжиться ще якийсь час".

Водночас, німецький експерт зазначив, що "головне, що процес обговорювання між Україною і Росією іде". "І якщо я говорю про обговорення, то маю на увазі конструктивні переговори", - наголосив він.

"Що стосується підтримки з Європи, то дійсно, і ЄС, і міжнародні організації, і Німеччина повинні інтенсивніше проаналізувати питання підтримки України. 23 березня очікується саміт України з Європейським союзом саме по енергетиці. Думаю, що і там обговорюватимуться можливості подальшої допомоги", - зазначив Лінднер.

"Але для того, щоб Європа була однієї думки в своєму бажанні піддержати, головне – це досягнути консолідації українського політичного простору", - наголосив він.

На запитання щодо можливості надання Євросоюзом довгострокового кредиту Україні "для вирішення суперечки", Лінднер відповів:

"Дати кредит в даній ситуації нелегко, тому що європейські держави теж знаходяться в непростому стані. Звичайно, це полегшило б усю ситуацію, але про довгострокові кредити зараз мова взагалі не йде".

"Поки можна говорити про якісь тимчасові вливання європейських держав. Але і це залежить від готовності України обговорювати ці питання, так би мовити, одним голосом. Саме цієї єдності (політичних керівників) ми поки що не бачимо", - додав він.

Водночас, на запитання: чи не може активна позиція Брюсселя з підтримки України спровокувати Росію на силові дії проти України, - Лінднер відповів:

"Думаю, що силове втручання не очікується, тому що всі сторони усвідомлюють свою політичну відповідальність за розвиток ситуації. Думаю, що "грузинського сценарію" не буде. І це добре. Головне зараз – знайти в конструктивному режимі колегіальну мову між Україною і Росією. Можливо, що в майбутньому Євросоюз зіграє роль третього партнера, бо саме ЄС є головним споживачем російського газу і послуг українського транзиту".

powered by lun.ua