Хорошковський захищає Фірташа, тому що він швейцарець

П'ятниця, 6 березня 2009, 18:04

Справа, порушена за фактом заволодіння посадовими особами НАК "Нафтогаз України" транзитним газом, розслідується спецслужбою, оскільки проведені операції з газом можуть викликати претензії до держави Україна.

Про це заявляє перший заступник глави Служби безпеки України Валерій Хорошковський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я вам скажу, у чому ще зацікавленість СБУ (у справі, що стосується НАК "Нафтогаз України") - тому що можуть бути пред'явлені претензії до держави", - сказав Хорошковський у п'ятницю в Києві під час спілкування з журналістами на предмет проведення їхнього власного журналістського розслідування щодо подій, що відбуваються навколо НАК "Нафтогаз України".

"Компанія RosUkrEnergo - швейцарська компанія, хто б що не говорив про засновників, про прізвища. Це швейцарська компанія, яка однозначно веде вже на сьогоднішній день кілька судових справ проти НАК "Нафтогаз України", проти держави, можливо, не знаю", - відзначив перший заступник глави СБУ.

При цьому він додав: "Як мінімум ми повинні бути готові, знати, праві ми чи ні, суспільство повинне знати, чи буде воно відповідати надалі, чи ні", - додав він.

Хорошковський також запевнив, що він готовий провести дискусію з будь-яким представником уряду щодо того "на чиїй стороні правда".

"Ще раз говорю, ми можемо взагалі надалі не проводити жодних силових дій. Ми можемо абсолютно чітко, у рамках законодавства розібратися зі статусом газу, що зник, і статусом газу, що купувався і продавався в один день... Проблема в тому, що якщо будуть надані такі документи, то усі зрозуміють, що цей газ украли", - відзначив він.

Перший заступник глави СБУ пообіцяв усім журналістам, що збираються проводити журналістське розслідування на цю тему, надати всі документи відкритого характеру, що не містять таємницю слідства.powered by lun.ua
Усі новини...