Кравчук: тільки мертві або дурні не міняють свою позицію

Четвер, 4 червня 2009, 08:04

Перший президент Леонід Кравчук не заперечує проти зміни форми обрання президента зі всенародної на парламентську.

Про це він заявив напередодні ввечері в ефірі Шустер Live.

"Скажімо, всенародні вибори президента – вони будуть складні, гострі і брудні. Криза вже не на порозі, а в хаті. Хто при таких виборах буде займатися кризою? Ніхто", - вважає перший президент.

"Ми зараз декларуємо людям – ось у вас забирають право обирати президента. По-перше, не забирають право, а спосіб обрання президента – не прямо, а через свої представників", - сказав Кравчук.

"Коли в грудні може подорожчати газ, коли його буде менше, коли в хатах буде не тепло, коли ціни ще підвищаться, тоді перед кожною людиною стане питання? мати безпосередньо право обирати самому, чи через своїх представників, або стане питання, чи жити Україні суверенною", - зазначив він.

На думку Кравчука, "важливіше є останнє, а повернути людям право обирати президента через деякий час – це можливо".

Коментуючи можливість створення нової коаліції між БЮТ та Партією регіонів, перший президент сказав: "Депутати БЮТ і депутати Партії регіонів зрозуміли, що є речі вищі, аніж бути при владі. Є інтереси України".

Крім того, він висловив припущення, що у випадку призначення президентом Віктором Ющенком дострокових всенародних виборів президента, парламент може змінити форму обрання президента на позачерговій сесії.

"Призначається 60 днів, Конституційний Суд приймає рішення, скликається позачергова сесія і змінюється Конституція. В ході підготовки виборів може бути змінений сценарій", - вважає Кравчук.

Коментуючи свою заяву, яку він зробив у квітні цього року про те, що Тимошенко і Янукович ніколи не зможуть об’єднатися через свої амбіції, Кравчук сказав: "Я за своє життя, дуже багато чого сказав і написав. Тільки мертві або дурні не міняють своєї точки зору".

powered by lun.ua