Ющенко підозрює, що митниця збирає "тіньові" гроші на вибори

Четвер, 4 червня 2009, 11:56

Президент Віктор Ющенко доручив правоохоронним органам перевірити митну службу, яка, на його думку, може збирати "тіньові" кошти на вибори.

Про це він сказав на нараді з питань протидії контрабанді та корупції у банківській сфері, повідомляє УНІАН.

Піддавши критиці цінову політику митниці, Ющенко зауважив, що не розуміє позиції правоохоронних органів, які не реагують на ці факти.

"Я не виключаю, що у митної служби, і особливо сьогодні, може бути така політика, тому що політичним силам, які патронують цю службу, потрібні чорні, тіньові гроші на вибори", - сказав президент.

Ющенко доручив СБУ, Генпрокуратурі та іншим правоохоронним органам здійснити тотальну перевірку формування митної ціни.

Він зауважив, що на сьогодні корупція повертається у митну службу, особливо це стало проявлятись після заміни керівництва митниці. Президент зауважив, що ціни, які встановлює українська митна служба, в 5-6 разів вищі, ніж у країн-сусідів.

Також Ющенко доручив здійснити перевірки у сфері завезення м'яса на територію України. За його словами, вартість одного кілограма м'яса, завезеного на територію України в першому кварталі цього року, становила 1,5 дол., тоді як у Росії - 2,1 дол., у Білорусі – 2,2 дол.

"У мене запитання до Генпрокуратури: де у митній службі працюють жуліки, які таким чином фактично починають тіньову цепочку на ринку м'яса в Україні, чому не порушили справу? Я просив би: за два тижні доведіть цю справу і скажіть, хто жулік в уряді, на митниці по даному питанню", - заявив президент.

Також Ющенко піддав жорсткій критиці ситуацію з тим, що прокуратура не може захистити в судах корупційні справи, у тому числі й по митниці. Він доручив Генпрокуратурі протягом 30 днів провести засідання колегії та розглянути питання, в яких областях прокуратура не справляється зі своїми повноваженнями.

Крім того, президент дав доручення Генпрокуратурі здійснити перевірку низки регіональних митниць, зокрема, Київської обласної, Вінницької, Полтавської, Черкаської, Івано-Франківської, Криворізької, Миколаївської тощо.

Ющенко зауважив, що за чотири місяці 2009 року по цих митницях не порушено жодної кримінальної справи.powered by lun.ua