Перспективи для інвестицій всередині країни

Рада ухвалила закон про референдум

П'ятниця, 5 червня 2009, 11:54

Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум.

За відповідний проект проголосувало 296 депутатів.

Зокрема законом встановлюється, що всеукраїнський референдум є вищою формою безпосередньої демократії, реалізацією вільного волевиявлення громадян України.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, з яких референдум не допускається згідно з Конституцією України.

Всеукраїнський референдум за народною ініціативою - це спосіб прийняття громадянами рішення з будь-якого питання за винятком тих, що передбачені статтею 74 Конституції України (щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії).

Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Всеукраїнський референдум за народною ініціативою проголошує президент України.

Всеукраїнський референдум про внесення змін до Конституції - це спосіб прийняття громадянами рішення щодо затвердження законопроекту про внесення змін до Конституції України: розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум", розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", йдеться в законі.

Законопроект про внесення змін до зазначених розділів Конституції подається до Верховної Ради президентом або народними депутатами, які становлять не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради і, за умови його прийняття не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради, затверджується всеукраїнським референдумом.

Всеукраїнський референдум про внесення змін до зазначених розділів Конституції призначає президент.

"Всеукраїнський референдум про схвалення нової редакції Конституції України – це спосіб прийняття громадянами рішення про затвердження прийнятої не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України нової редакції Конституції України", - йдеться в законі.

Проект нової редакції Конституції подається до Верховної Ради президентом або більшістю від її конституційного складу. Всеукраїнський референдум про схвалення нової редакції Конституції України призначається Верховною Радою.

Закон про внесення змін до Конституції, прийнятий Верховною Радою в порядку, встановленому статтею 156 Конституції, та затверджений всеукраїнським референдумом, підписується президентом, оприлюднюється та набирає чинності у порядку, встановленому Конституцією.

У разі, якщо закон про внесення змін до Конституції не було затверджено референдумом, то повторне подання законопроекту про внесення змін до розділів І, ІІІ і ХІІІ Конституції України з того самого питання можливе лише до Верховної Ради наступних скликань.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
09:43
Сербія хоче продовжити контракт на постачання природного газу з РФ
09:32
Естонська оборонна компанія випробовуватиме свої зенітні ракети в Україні
09:22
У Пентагону з′явилася нова секретна стратегія протидії дронам
09:11
Глава Пентагону передумав їхати до Південної Кореї після ситуації з воєнним станом – ЗМІ
08:59
Apple випустила iOS 18.2 RC з інтегрованим ChatGPT та кастомними Genmoji
08:35
Очільник МЗС Норвегії: Заява Лаврова в ОБСЄ звучала як з паралельного всесвіту
08:34
Нова модель ШІ o1 від OpenAI намагалася завадити себе вимкнути під час оцінювання безпеки, але хвилюватися поки не варто
08:17
Генштаб: росіяни атакували Покровський, Курахівський та Времівський напрямки майже 130 разів
08:13
У США зберігається підтримка допомоги Україні
08:10
Військових не треба боятися. До них треба дослухатися – Марина Мірзаєва про розстріл Болбочана як головну трагедію УНР
Усі новини...
Реклама: