Мінекономіки відхрестилося від справ Єханурова

Субота, 6 червня 2009, 11:44

Міністерство економіки не має відношення до договорів про закупівлю нафтопродуктів для потреб армії, укладених Міністерством оборони в 2008 році, які передбачають закупівлю палива за цінами на третину вищими від роздрібних.

Про це Мінекономіки заявляє у своєму листі до видання "Дзеркало тижня" за підписом міністра економіки Богдана Данилишина.

Йдеться про три укладені Міноборони договори, згідно з якими, постачальниками палива для військових за завищеними цінами стали ТОВ "Інтертрейд Ойл", ТОВ "Фінанс менеджмент", ТОВ "Гепард" і ТОВ "Торговий дім "Слов’янська група".

За підрахунками головного контрольно-ревізійного управління, загальну суму було завищено на 54,3 мільйона гривень.

У листі Мінекономіки зазначає, що договори на закупівлю нафтопродуктів з вище зазначеними підприємствами були укладені на підставі позитивних висновків міжвідомчої комісії з питань державних закупівель, про що, за результатами перевірки Міноборони, йдеться у листі ГоловКРУ від 19 вересня 2008 року.

При цьому, наголошується у листі, міжвідомча комісія з питань державних закупівель діяла відповідно до закону про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, який 20 березня 2008 року втратив чинність.

Водночас, чинним законодавством у сфері державних закупівель не передбачено, що Мінекономіки є правонаступником міжвідомчої комісії з питань державних закупівель, пояснюють у відомстві.

"Мінекономіки в листі від 29 жовтня 2008 року, на виконання доручення прем’єр-міністра від 30 вересня 2008 року до вищезазначеного листа ГоловКРУ, інформувало Кабмін, що Мінекономіки не надавалися погодження на застосування Міноборони процедури закупівлі нафтопродуктів в одного учасника у 2008 році", — наголошує Мінекономіки.

Як відомо, 20 травня на засіданні уряду було оприлюднено результати перевірки ГоловКРУ господарської діяльності Міністерства оборони.

Зокрема, було заявлено про виявлення масштабних порушень у земельній сфері, про корупцію в Міністерстві оборони при організації харчування солдат і закупівлі палива для військової техніки.

У п’ятницю Верховна Рада прийняла рішення про відставку Юрія Єханурова з посади міністра оборони.powered by lun.ua