Ющенко: вибори 2010 року є важливішими, ніж 2004

Понеділок, 6 липня 2009, 22:21

Президент Віктор Ющенко вважає, що вибори 2010 року є важливішими, ніж ті, що відбулись у 2004 році.

Про це він заявив в інтерв'ю "Ді Прессе" із нагоди державного візиту в Україну Федерального президента Австрії Гайнца Фішера.

"Вибори 2010 року є важливішими, ніж ті, що відбулись під час Революції 2004 року. Тоді панувала ясність у розмежуванні двох систем оцінок. Ми боролися не за перемогу, а за чесні вибори і повагу до закону", - заявив він.

"Сьогодні ми бачимо, що корпоративні інтереси Тимошенко і Віктора Януковича (лідера опозиції) можуть домінувати на виборах. Жоден із них не думає, куди ітиме Україна з такими цінностями. Замість того, вони зосередились на змінах до Конституції, які є загрозою здобуткам демократії", - попередив Ющенко.

На запитання, чи зріс вплив Росії на вибори в Україні, Ющенко заявив: " З одного боку - ні. З іншого - в Україні з'явилась група політиків, які вимагають впливу. А саме через власні зв'язки, в той час, коли у 2004 році канал зв'язку вів у Москву через керівництво держави".

На зауваження, що дух Помаранчевої революції був втрачений, що колишніх фальсифікаторів виборів не було покарано і не вирублено стару номенклатуру, президент сказав: "Що стосується міліції, прокуратури і так далі, то проблема 2005 року є приблизно такою ж, як і 2009. Діяльність прокуратури закінчується у парламенті. У парламенті ви можете знайти людей з трьома, з п'ятьма колишніми судимостями".

"Помаранчеві сили мали півтора роки часу для підготовки до ефективної моделі. Я в той час (через отруєння) був змушений перенести 26 операцій. Підтримки помаранчевих сил, на які я в той час розраховував найбільше, не було", - нагадав Ющенко.
powered by lun.ua