Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Росія й США кажуть, що зробили крок вперед в питанні ПРО

Вівторок, 7 липня 2009, 07:48

Росія й США зробили крок вперед на шляху до компромісу з проблематики ПРО.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Президент Росії Дмитро Медведєв сказав на спільній прес-конференції з Президентом США Бараком Обамою в Москві.

"Проблема третього позиційного району - це досить складна тема для нашого обговорення, але хотів би звернути увагу на те, що в нашому спільному розумінні, яке тільки що було підписано, йдеться про взаємозв`язок між наступальними й оборонними озброєннями. Й це вже крок вперед. Ще якийсь час назад із цього приводу в нас були суцільні розбіжності", - сказав Медведєв.

Окрім цього, він зазначив, що необхідно пов`язати вирішення завдань ПРО США з інтересами інших країн.

"Ніхто не говорить про те, що ПРО шкідлива сама по собі або створює комусь загрозу. Навпаки, вона спрямована на вирішення ряду конкретних завдань. Питання в тому, щоб пов`язати ті або інші конфігурації протиракетної оборони з інтересами інших країн", - сказав Медведєв.

Він підкреслив, що сьогоднішня адміністрація США, на відміну від попередньої, взяла паузу й проводить вивчення цієї ситуації, після чого буде сформульована їхня остаточна позиція.
"Як мінімум, це також крок вперед у сенсі досягнення можливого компромісу у цій досить складній темі, тому що до цього ми чули лише одне: "всі рішення ухвалені, вони вас не стосуються", - сказав Медведєв.

При цьому він зазначив, що Росія виходитиме з того, що рішення американської сторони стосовно ПРО зачіпають її інтереси.

За словами Медведєва, саме з цих питань Росії й США доведеться домовлятися. Окрім цього, він додав, що в Росії усвідомлюють зростання кількості загроз, зокрема пов`язаних із балістичними ракетами, ракетами середньої дальності.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування