Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ЮЩЕНКО ПРОСИТЬ МЕДВЕДЄВА ПРИПИНИТИ ПСУВАТИ УКРАЇНІ ІМІДЖ

Четвер, 13 серпня 2009, 15:52

Президент Віктор Ющенко наголошує на безпідставності звинувачень на адресу України про постачання зброї до Грузії.

Про це йдеться у його листі до російського президента Дмитра Медведєва.

"Безпідставними є закиди щодо постачання зброї до Грузії. Прикро, що незважаючи на неодноразові чіткі і зрозумілі роз'яснення української сторони щодо законності її дій на ринку зброї, російська сторона продовжує послідовну кампанію, спрямовану на формування сприйняття України як держави, що не дотримується міжнародних правил та режимів у галузі військово-технічного співробітництва", - зазначив Ющенко.

"У зв'язку з цим варто нагадати, що Грузія не була і зараз не є об'єктом жодних міжнародних санкцій чи ембарго Ради Безпеки ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій на поставки озброєнь, військової техніки чи товарів подвійного використання", - підкреслив він.

"Крім того, російські пропозиції запровадити такі обмеження в рамках ОБСЄ, внесені після російсько-грузинського конфлікту, підтримані не були", - додав він.

Ющенко також наголосив, що позиція України щодо минулорічних подій у Грузії - загальновідома та збігається з позиціями практично всіх країн світу.

"Вона полягає у виключній повазі до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів грузинської або будь-якої іншої суверенної держави", - зазначив президент.

Також Ющенко наголосив, що не може бути предметом політичних нарікань з боку Росії і курс України на інтеграцію в НАТО.

"Нагадую Вам, що закон України "Про основи національної безпеки України", який був ухвалений Верховною Радою України у 2003 році, у тому числі і керівництвом нинішньої опозиції, передбачає пряму інтеграцію України до НАТО, аж до прямого членства. Цим керується Президент України", - підкреслив президент.

"Також хотів би вкотре наголосити, що прагнення нашої держави до набуття членства в Альянсі жодним чином не спрямоване проти Росії, а остаточне рішення щодо вступу до НАТО прийматиметься лише після проведення всенародного референдуму", - додав він.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування